Туреччина: за підозрою у хабарництві заарештовані сини міністрів
Турецька поліція арештувала синів трьох міністрів у справі про розслідування хабарництва, пов'язаного з відкритими тендерами.
Затримали сина міністра внутрішніх справ, міністра економіки та міністра екології, повідомили чиновники.
Ці бізнесмени - серед 20 осіб, яких арештували внаслідок рейдів, що відбулися вранці в Стамбулі та столиці країни - Анкарі.
Вважається, що арешти можуть бути пов'язані з суперечкою між урядом та провідним мусульманським духівником.
У рамках масштабного розслідування поліція здійснила рейд на головний офіс одного з найбільших турецьких банків в Анкарі - державного кредитора Halkbank.
Після появи цієї новини акції Halkbank впали на 5%, але невдовзі знову зросли приблизно на 2%.
Також поліція провела рейд офісу великої будівельної компанії, яка належить олігарху Алі Агаоглу.
Президент компанії Хасан Рахвалі розповів, що розслідування пов'язане зі "звинуваченням деяких посадовців у хабарництві". Водночас поліція "не змогла знайти жодних кримінальних доказів".
Приватні школи
Турецькі політологи вважають, що арешти синів міністрів можуть бути пов'язані з незгодою між урядом прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Ердогана й провідним ісламіським священнослужителем Фетулахом Гюленом.
Пан Гюлен заперечує плани уряду скасувати приватні школи, багато з яких створені його рухом Hizmet. Незважаючи на те, що пан Гюлен мешкає у США, вважається, що він має значний вплив на політичне життя у Туреччині.
Уряд Ердогана пообіцяв боротися з корупцією, яка глибоко вкорінилася у життя Туреччини.
Суперечка та рейди поліції сталися у той час, коли Туреччина готується до місцевих виборів наступного року. Їх розглядають як тест на популярність прем'єра Ердогана після протестів, що відбулися раніше цього року проти того, що багато їх учасників вважали авторитаризмом.
Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

Александр Шалленберг
В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:
США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.