Франція, США, Росія: Макрон домовився про зустріч лідерів в Парижі

21 Feb, 2022 | |

Президент США Джо Байден і його російський колега Володимир Путін «в принципі» домовилися провести двосторонній саміт з наступною зустріччю з усіма зацікавленими сторонами щодо безпекової ситуації в Європі після того, як обидва лідери розмовляли з президентом Франції Еммануелем Макроном у неділю.

Але зустріч «можна провести лише за умови, що Росія не вторгнеться в Україну», – йдеться в повідомленні.

Макрон двічі розмовляв з Путіним у неділю, перший раз – годину 40 хвилин, а другий – годину, оскільки західні лідери намагаються деескалувати кризу, спричинену розміщенням понад 100 000 російських військових біля кордонів України. Другий дзвінок Макрона з Путіним відбувся після того, як президент Франції розмовляв з Байденом близько 15 хвилин.

Повідомляється що Макрон запропонував провести саміт між Байденом і Путіним, а потім з усіма сторонами, «щоб обговорити безпеку та стратегічну стабільність у Європі», при цьому Байден і Путін «обидва прийняли принцип такого саміту».

Саміт підготують держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час зустрічі, запланованої на цей четвер, 24 лютого. Макрон «працюватиме з усіма зацікавленими сторонами для підготовки змісту цих дискусій».

Прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила в заяві, що «секретар Блінкен і міністр закордонних справ Лавров мають зустрітися пізніше цього тижня в Європі за умови, що Росія не продовжить військові дії. Президент Байден в принципі погодився на зустріч з президентом Путіним, знову ж таки, якщо вторгнення не станеться».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.