Франція: Туреччина відмовила Парижу у використанні власного повітряного та водного простору для французької військової техніки

06 Feb, 2012 | |

Французькі військові літаки не зможуть здійснювати польоти у повітряному просторі Туреччини. Так само французькі військові кораблі не зможуть заходити в територіальні води Туреччини.
Таке рішення прийняв Уряд Туреччини після розгляду відповідного звернення французької сторони.
Це фактично перше рішення, яке забороняє французьким військовим літакам повертатися з Афганістану через повітряний простір Туреччини, а також військовим кораблям заходити в турецькі територіальні води.
Міністерство оборони Франції вже дало команду використовувати альтернативні маршрути для передислокації військової техніки.
Група Geostrategy пов’язує таку позицію з тим, що наприкінці грудня 2011 року нижня палата Парламенту Франції ухвалила Закон, який передбачає притягнення до кримінальної відповідальності за відмову визнавати геноцид проти вірмен 1915 - 1917 років. 23 січня 2012 року Сенат Франції так само ухвалив зазначений законопроект.
Ухвалення цього Закону викликало різко негативну реакцію Туреччини. На сьогодні дипломатичні відносини Франції та Туреччини є фактично замороженими. Заборона використання повітряного та морського просторів є першим недружнім кроком Туреччини по відношенню до Франції.
З великою ймовірністю можна прогнозувати застосування інших «санкціонованих дій».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?