Франція: Туреччина відмовила Парижу у використанні власного повітряного та водного простору для французької військової техніки
Французькі військові літаки не зможуть здійснювати польоти у повітряному просторі Туреччини. Так само французькі військові кораблі не зможуть заходити в територіальні води Туреччини.
Таке рішення прийняв Уряд Туреччини після розгляду відповідного звернення французької сторони.
Це фактично перше рішення, яке забороняє французьким військовим літакам повертатися з Афганістану через повітряний простір Туреччини, а також військовим кораблям заходити в турецькі територіальні води.
Міністерство оборони Франції вже дало команду використовувати альтернативні маршрути для передислокації військової техніки.
Група Geostrategy пов’язує таку позицію з тим, що наприкінці грудня 2011 року нижня палата Парламенту Франції ухвалила Закон, який передбачає притягнення до кримінальної відповідальності за відмову визнавати геноцид проти вірмен 1915 - 1917 років. 23 січня 2012 року Сенат Франції так само ухвалив зазначений законопроект.
Ухвалення цього Закону викликало різко негативну реакцію Туреччини. На сьогодні дипломатичні відносини Франції та Туреччини є фактично замороженими. Заборона використання повітряного та морського просторів є першим недружнім кроком Туреччини по відношенню до Франції.
З великою ймовірністю можна прогнозувати застосування інших «санкціонованих дій».
Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок, депутат ХДС
Депутат від ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.
Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО
Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?