Гонконг: протести тривають
Протести у Гонконзі, що починалися як мирні марші проти закону про екстрадицію в'язнів до Китаю, наслідують сценарій українського Євромайдану.
Місце активісти зазначають, що хоча протягом останніх кількох років світ став свідком активізації громадських протестів від Близького Сходу до Судану чи Пуерто-Рико, не так багато з них зрезонували з жителями Гонконгу, як проєвропейські та антиросійські протести в Україні 2014 року.
Протести у центрі Києва спалахнули буквально за кілька місяців до запуску Руху парасольок у Гонконзі у 2014 році.
П'ять років потому, на тлі того, як у Гонконзі формується набагато більш мінливий рух опору, ставки в якому стали вищими, український досвід здається ще більш знайомим та наочним.
Активіст, який поширює інформацію про протести у Гонконзі, Лі Нгао, каже, що досвід України надихає їх.
"Це як Давид проти Голіафа. Протестувальники у Гонконзі дійсно захоплюються українцями та їхньою стратегією та непохитним духом опору", - каже Нгао.
Одна з головних особливостей, яка відрізняє протести один від одного, це відсутність великої кількості жертв, якою завершилися протести в Україні.
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду
Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.
Україна, криза: чому програють всі?
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation
За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн. В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим як ніколи. Це не повинно бути так.
США з імпортера стали експортером газу
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон