Індія: прем'єр-міністр Моді підтвердив участь у самітах G-7 та саміті миру

20 May, 2024 | |

Прем'єр-міністр Моді підтвердив зобов'язання Індії брати участь у важливих самітах, спрямованих на просування глобального порядку денного миру, безпеки та розвитку. Він зробив цю заяву, посилаючись на запрошення взяти участь як у зустрічі G-7, так і на майбутньому саміті миру  наступного місяця.

Прем'єр-міністр сказав, що Індія «резонуватиме з голосом Глобального Півдня» на цих самітах, щоб сформувати глобальний дискурс і просувати бачення розвитку, орієнтованого на людину, і процвітаючого та мирного світу.

"Рівень участі буде фактором часу, логістики та паралельних зобов'язань", - сказав Моді у відповідь на запитання про те, чи буде він присутній на двох багатосторонніх зустрічах.

Італія прийматиме саміт G-7 з 13 по 15 червня, а саміт миру в Україні пройде у Швейцарії з 15 по 16 червня. Моді сказав, що запрошення, надіслані Індії взяти участь у самітах, є визнанням її важливості та внеску в міжнародні справи.

"Це відображає потужну глобальну взаємодію, яку ми маємо відповідно до нашої філософії Васудхайва Кутумбакам (світ – одна сім'я)", – сказав прем'єр-міністр. "Індія братиме участь у всіх важливих самітах, які просувають порядок денний глобального миру, безпеки та розвитку", - сказав Моді.

У червні заплановані мирні переговори щодо України, на яких Київ прагнув від Індії відігравати конструктивну роль у відносинах з Росією. Раніше в березні, коли міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відвідав Нью-Делі, він зустрівся зі своїм індійським колегою доктором С. Джайшанкаром і закликав його взяти участь у саміті, на який Москва не була запрошена. Після зустрічі Кулеба заявив: "Ми приділили особливу увагу формулі миру". «У Нью-Делі провів щирі та всебічні розмови з @DrSJaishankar про українсько-індійські двосторонні відносини, ситуацію в наших регіонах та глобальну безпеку. Ми приділили особливу увагу формулі миру та наступним крокам на шляху її реалізації", - сказав він.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.