У 2012 році відносини України та Румунії можуть ще більше ускладнитися
Прогноз 2012
Аналітична група «Geostrategy» оцінила головні політичні та економічні тенденції розвитку ситуації у країнах Центрально-Східної Європи, визначила їх параметри, а також вказала на основні ризики та загрози, які очікують на регіон у 2012 році. При цьому основний акцент було зроблено на розгляді економічної та політичної ситуації в Румунії – сусідньої з Україною держави, з якою вже третій рік поспіль практично заморожено відносини на високому політичному рівні.
Що буде з економікою?
Румунія традиційно сильно зав’язана на відносини з Італією, яка входить у четвірку найбільш проблемних країн єврозони. Відповідно, це підвищує ризики для Румунії на шляху подолання негативних економічних процесів у 2012 році.
Країни Центральної-Східної Європи найбільше постраждають від економічної рецесії, до якої наближаються Західноєвропейські держави – Іспанія, Італія, Греція та Португалія.
У банківському секторі країн ЦСЄ, у тому числі Румунії, практично на 80% домінує західноєвропейський капітал. В умовах кризи його потік до банківської сфери країн ЦСЄ буде обмежено, що призведе до виникнення нестабільної ситуації у фінансовій сфері східноєвропейських держав.
Очікується, що рівень зростання економіки Румунії у 2012 році складе від 1.7% до 2.1%. Рівень інфляції становитиме близько 3%. При цьому необхідно враховувати те, що Румунія заявила про наміри приєднатися до єврозони у 2015 році.
Виправляти складну фінансову ситуацію в Румунії мають намір за допомогою активної приватизації великих підприємств. Зокрема, такі компанії як Ромтелеком, Купрумін, Олтхім, Таром, Поста Романа та Петром можуть отримати у 2012 році нових власників.
Що буде з політикою?
У 2012 році внаслідок зниження темпів економічного зростання країн регіону Центрально-Східної Європи виникне внутрішньо політична та соціальна напруги. Відповідно, погіршення фінансового стану пересічних громадян створить сприятливе підґрунтя для збільшення популярності націоналістичних та популістських рухів.
У жовтні 2012 року в Румунії відбудуться чергові парламентські вибори, перемогу на яких можуть отримати партії радикального спрямування, зокрема партія «Велика Румунія», яка представлена у Європейському парламенті 3 депутатами (румунська квота у Європарламенті – 33 депутати). Її антиукраїнська риторика принесе додаткову небажану напругу у розвиток українсько-румунських відносин.
Крім того, активні націоналістичні сили Румунії можуть ще більше дестабілізувати внутрішньополітичну ситуація в сусідній Молдові.
Отже, у 2012 році у Молдові та Румунії можуть посилити свою роль політичні партії, далекі від бажання розвивати рівноправні та дружні відносини з Україною.
Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США
"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.
Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн
Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.
Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії
Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі: