Ірак: урядові війська взяли під контроль нафтові родовища

19 Oct, 2017 | |

Іракські урядові війська взяли під контроль два найбільших нафтових родовища в провінції Кіркук після того, як їх покинули сили іракських курдів.

США закликали курдів і уряд Іраку - своїх союзників у регіоні - утриматися від ескалації конфлікту. Курдське командування назвало подію "оголошенням війни".

Іракські війська почали операцію із повернення контролю над Кіркуком у понеділок. Три тижні тому відбувся суперечливий референдум про незалежність Курдистану.

Кіркук формально не є частиною автономного регіону Іракський Курдистан. Але курдам, що мешкають у місті, дозволили взяти участь у референдумі.

Іракський прем'єр-міністр заявив про неконституційність голосування, у ході якого жителі районів, контрольованих курдами, підтримали відділення.

Американська влада, тим часом, заявила, що веде переговори "з усіма сторонами в Іраку, щоби послабити напругу".

Повідомляється, що іракські сили готують наступ у напрямку міста Ханакін, де розташоване нафтове родовище.

Курдські військові угрупування Пешмерга, як повідомляється, покинули район кордону з Іраком, де були раніше.

Іракські курди заявили про атаки урядових військ на їхні позиції в провінції Кіркук у понеділок. Рада безпеки Курдистану поширила заяву, у якій повідомляється, що під час "неспровокованої атаки" курдські сили підбили щонайменше п'ять військових позашляховиків, які США постачають іракським військовим.

Також курди в понеділок заявили, що іракська армія використовувала під час наступу танки "Абрамс".

Представник Держдепу США Хезер Ноєрт у вівторок закликала всі сторони "уникати подальших зіткнень".

В офісі прем'єр-міністра Іраку Хайдера аль-Абаді заявили, що перед військовими було завдання "забезпечити безпеку в місті через співпрацю із населенням і угрупуванням Пешмерга".

У 2014 році загони Пешмерга вибили з Кіркука бойовиків "Ісламської держави". Наразі провінцію контролюють курди.

Багдад пропонує курдському керівництву керувати спірними районами спільно з іракським урядом і вимагає анулювати результати референдуму про незалежність Іракського Курдистану.

Наприкінці вересня, попри протести Багдада і критику міжнародної спільноти, курди провели референдум про незалежність Іракського Курдистану. За незалежність висловилися понад 90% учасників плебісциту. Голосування проходило в тому числі в провінції Кіркук.

Референдум викликав жорстку критику іракського уряду й сусідніх з Іраком країн. Багдад до останнього моменту вимагав його скасування.

США, Британія й міжнародна антитерористична коаліція просили відкласти референдум на два роки.

Росія також виступила на підтримку "суверенітету, єдності й територіальної цілісності дружнього Іраку, інших держав Близького Сходу".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.