Казахстан, Китай: пішов перший газ
16 жовтня вперше природний газ з Казахстану почали транспортувати до Китаю на відстань близько трьох тисяч кілометрів. На шляху трубопроводу побудовано більше 10 найпотужніших компресорних станцій.
Згідно з договором купівлі-продажу, який підписали АТ «КазТрансГаз» і компанія «PetroChina International Company Limited», протягом року в Піднебесну буде експортовано 5 млрд. кубометрів казахстанського газу. Ресурсною базою слугуватимуть родовища на заході Казахстану, в тому числі Кашаган, також буде використано запаси підземних газосховищ. Місцем прийому газу китайською стороною визначено прикордонний пункт «Хоргос».
«Історично казахстанський газ поставлявся в Європу через Російську Федерацію і дуже важливо, що зараз у Казахстану з'явилася альтернатива» про це на церемонії пуску заявив Міністр енергетики Республіки Казахстан Канат Бозумбаев. «Ми маємо технічну можливість і пропускну здатність газопроводів, щоб поставляти і 10 мільярдів кубометрів. І це стало початком нової віхи розвитку вітчизняної газової галузі» додав він.
На сьогодні Казахстанська газова галузь є однією з найсучасніших і технічно оснащених в Центрально-Азіатському регіоні.
Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США
"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв
Жозеп Боррель
ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.
Франція готова до переговорів з Путіним
Жан-Марк Эро
Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.