Казахстан, Китай: пішов перший газ

17 Oct, 2017 | |

16 жовтня вперше природний газ з Казахстану почали транспортувати до Китаю на відстань близько трьох тисяч кілометрів. На шляху трубопроводу побудовано більше 10 найпотужніших компресорних станцій.

Згідно з договором купівлі-продажу, який підписали АТ «КазТрансГаз» і компанія «PetroChina International Company Limited», протягом року в Піднебесну буде експортовано 5 млрд. кубометрів казахстанського газу. Ресурсною базою слугуватимуть родовища на заході Казахстану, в тому числі Кашаган, також буде використано запаси підземних газосховищ. Місцем прийому газу китайською стороною визначено прикордонний пункт «Хоргос».

«Історично казахстанський газ поставлявся в Європу через Російську Федерацію і дуже важливо, що зараз у Казахстану з'явилася альтернатива» про це на церемонії пуску заявив Міністр енергетики Республіки Казахстан Канат Бозумбаев. «Ми маємо технічну можливість і пропускну здатність газопроводів, щоб поставляти і 10 мільярдів кубометрів. І це стало початком нової віхи розвитку вітчизняної газової галузі» додав він.

На сьогодні Казахстанська газова галузь є однією з найсучасніших і технічно оснащених в Центрально-Азіатському регіоні.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?