КНР: відкрито першу військову базу за кордоном
1 серпня КНР офіційно відкрила свою першу закордонну військову базу - на території східно-африканської держави Республіка Джибуті. Військовослужбовці Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) провели офіційну церемонію відкриття з підняттям прапору та парадом. Урочиста подія збіглась з 90-ю річницею заснування НВАК.
Відбувся військовий парад, в якому взяли участь військові що прибули на базу.
Пекін офіційно називає свою першу військову базу за кордоном як об'єкт матеріально-технічного забезпечення. У день відкриття на базі побували заступник командувача ВМС НВАК віце-адмірал Тянь Джун і міністр оборони Джибуті.
У повідомленні китайського радіо відзначається, що база в Африці дозволить Китаю краще підтримувати своє патрулювання у водах біля берегів Сомалі та Йемену, а також виконувати міжнародні гуманітарні зобов'язання.
В середині липня Китай направив в Джибуті кораблі з військовими для розгортання бази.
Китай почав будівництво бази матеріально-технічного забезпечення в Джібуті в минулому році. Зокрема, вона буде використовуватися для поповнення запасів суден військово-морського флоту, що беруть участь в миротворчих і гуманітарних місіях біля берегів Ємену та Сомалі.
Джибуті - держава, розташоване на східному узбережжі континенту розташована на вході в Червоне море, що веде до Суецького каналу, затиснута між Еритреєю, Ефіопією і Сомалі. Займає стратегічне положення на перетині найважливіших морських торговельних шляхів.
Там також знаходяться американська, японська та французька бази.
Газпром вважає сланцевий газ фантомом
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії
Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.
США потребують більш активної участі в подіях в Україні
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.