Лівія: групи Вагнера поспішно відступають з Тріполі

27 May, 2020 | |

Російський елітний найманський корпус групи Вагнера, був змушений принизливо відступити, що стало перемогою для Туреччини в Лівії, На відео були зняті сотні людей, що їхали на південь від столиці Тріполі, в напрямку міста Бані-Валід, після того як їх місцеві союзники оголосили про відступ з ряду фронтів. Потім, як повідомляється, вони висунулися в базовий табір, забравши з собою артилерію й інше важке озброєння.

Група, керована Євгеном Пригожиним, близьким соратником президента Путіна, зіграла ключову роль в сирійській громадянській війні, а потім була відправлена ​​на підтримку повстанської Лівійської національної армії (LNA) Халіфа Хафтара, підтримуваного Росією колишнього офіцера армії режиму полковника Каддафі. В грудні Туреччина прийшла на допомогу визнаному ООН Уряду національної згоди (GNA) з військовими безпілотниками і власними найманцями (сирійскими повстанцями-ветеранами громадянської війни в Сирії).

Здавши на вихідних деякі зі своїх останніх оплотів на півдні Тріполі, військові з групи Вагнера перейшли до відступу через пустелю, що було знято на відео. Не зрозуміло яку подальшу роль вони відіграватимуть у бойових діях. Як було зазначено в доповіді ООН минулого тижня, ЛНА намагалася домовитися з іншою найманською структурою, якою управляє південноафриканський бізнесмен, однак вона також залишила Тріполі після розколу з маршалом Хафтаром.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.