Македонія входить в НАТО після зміни назви країни

06 Feb, 2019 | |

Протокол про вступ Північної Македонії в НАТО ратифікований всіма країнами альянсу на зустрічі в Брюсселі.

Таким чином, країна стане 30-м членом НАТО завдяки договору з Грецією про зміну назви з Македонії на «Північну Македонію».

Генсек альянсу Йенс Столтенберг заявив, що на час бюрократичних процедур Македонія братиме участь в засіданнях як запрошена країна.

Як очікується, процедура ратифікації буде повністю завершена вже в цьому році - до саміту альянсу в грудні, який пройде в Лондоні і ознаменує 70-річчя НАТО.

Найближчим часом глава МЗС Македонії Нікола Дімітров висловив намір відвідати столиці країн НАТО і подякував Греції за сприяння в досягненні «історичної мрії».

Нагадаємо, 17 червня минулого року Греція і Македонія підписали угоду, згідно з яким Македонія отримала нову назву - Республіка Північна Македонія. Це зняло багаторічну суперечку двох країн і відкрило Македонії дорогу в НАТО.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Допомога для України буде

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США

Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.