Македонія входить в НАТО після зміни назви країни

06 Feb, 2019 | |

Протокол про вступ Північної Македонії в НАТО ратифікований всіма країнами альянсу на зустрічі в Брюсселі.

Таким чином, країна стане 30-м членом НАТО завдяки договору з Грецією про зміну назви з Македонії на «Північну Македонію».

Генсек альянсу Йенс Столтенберг заявив, що на час бюрократичних процедур Македонія братиме участь в засіданнях як запрошена країна.

Як очікується, процедура ратифікації буде повністю завершена вже в цьому році - до саміту альянсу в грудні, який пройде в Лондоні і ознаменує 70-річчя НАТО.

Найближчим часом глава МЗС Македонії Нікола Дімітров висловив намір відвідати столиці країн НАТО і подякував Греції за сприяння в досягненні «історичної мрії».

Нагадаємо, 17 червня минулого року Греція і Македонія підписали угоду, згідно з яким Македонія отримала нову назву - Республіка Північна Македонія. Це зняло багаторічну суперечку двох країн і відкрило Македонії дорогу в НАТО.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.