Нагірний Карабах: перемир’я порушено

19 Oct, 2020 | |

Вранці Вірменія повідомила про бої біля Худаферинського водосховища та мосту, який поєднує невизнану Нагірно-Карабську республіку та Іран.

Приблизно о 16:00 за київським часом президент Азербайджану Ільхам Алієв повідомив у Twitter про встановлення азербайджанського прапору над середньовічним Худаферинським мостом і опублікував відео азербайджанських військових на тлі цього моста.

Якщо азербайджанські військові встановлять контроль над районом біля водосховища, це означатиме, що вони просунулися на понад 40 км на південній ділянці фронту з початку бойових дій і тепер перебувають у 40 км від визнаного міжнародною спільнотою кордону з Вірменією.

Нова війна в Карабаху почалася 27 вересня. Армія невизнаного Арцаху ( вірменська назва Нагорного Карабаху) повідомила про 710 загиблих військових та добровольців станом на вечір 18 жовтня. Азербайджан дані про бойові втрати не повідомляє.

Водночас з обох боків внаслідок обстрілів загинули десятки цивільних.

Опівночі між сторонами розпочалося гуманітарне перемир'я, проте і Вірменія, і Азербайджан майже одразу звинуватили супротивника у його порушенні.

Вранці речниця Міноборони Вірменії Шушан Степанян повідомила про те, що о 7:20 азербайджанські військові перейшли в наступ в напрямку Худаферинського водосховища. Воно розташоване на ділянці кордону Азербайджану з Іраном, яку понад чверть століття контролюють вірменські військові.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?