НАТО: країни східного флангу зібрались в Ризі

11 Jun, 2024 | |

Країни східного флангу НАТО, також відомі як Бухарестська дев'ятка (B9), зібралися в столиці Латвії Ризі перед вирішальним липневим самітом НАТО у Вашингтоні.

У заході B9 беруть участь офіційні особи та лідери з Болгарії, Чехії, Естонії, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії та Словаччини, а також нових членів НАТО Швеції та Фінляндії, а також генеральний секретар Єнс Столтенберг.

Глава альянсу Столтенберг залишить свій пост у жовтні та останні кілька місяців посилює заклики підтримати Україну.

Протидія російським загрозам для НАТО була пріоритетною на порядку денному. Окрім проблем військового характеру, учасники наголосили на небезпеці, яку створює гібридна війна.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що "польський кордон з Білоруссю знову стає інструментом міграційного тиску" з боку Кремля на Європу. "Ми розуміємо, що ці ж інструменти використовуються проти інших держав нашого регіону", - додав він.

У фінальній заяві події висловлено стурбованість через посилення зв'язків між Росією та Китаєм, які, "намагаються підірвати міжнародний порядок, заснований на правилах, що суперечить нашим цінностям та інтересам".

Ми закликаємо усі країни підтримати міжнародний порядок, що включає принципи суверенітету та територіальної цілісності, які закріплені в Хартії ООН, утримуватися від підтримки військових дій Росії, а також від будь-яких дій, що можуть допомогти Росії уникнути санкцій.

Tags: НАТО
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".