НАТО: країни східного флангу зібрались в Ризі

11 Jun, 2024 | |

Країни східного флангу НАТО, також відомі як Бухарестська дев'ятка (B9), зібралися в столиці Латвії Ризі перед вирішальним липневим самітом НАТО у Вашингтоні.

У заході B9 беруть участь офіційні особи та лідери з Болгарії, Чехії, Естонії, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії та Словаччини, а також нових членів НАТО Швеції та Фінляндії, а також генеральний секретар Єнс Столтенберг.

Глава альянсу Столтенберг залишить свій пост у жовтні та останні кілька місяців посилює заклики підтримати Україну.

Протидія російським загрозам для НАТО була пріоритетною на порядку денному. Окрім проблем військового характеру, учасники наголосили на небезпеці, яку створює гібридна війна.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що "польський кордон з Білоруссю знову стає інструментом міграційного тиску" з боку Кремля на Європу. "Ми розуміємо, що ці ж інструменти використовуються проти інших держав нашого регіону", - додав він.

У фінальній заяві події висловлено стурбованість через посилення зв'язків між Росією та Китаєм, які, "намагаються підірвати міжнародний порядок, заснований на правилах, що суперечить нашим цінностям та інтересам".

Ми закликаємо усі країни підтримати міжнародний порядок, що включає принципи суверенітету та територіальної цілісності, які закріплені в Хартії ООН, утримуватися від підтримки військових дій Росії, а також від будь-яких дій, що можуть допомогти Росії уникнути санкцій.

Tags: НАТО
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.