Україна повинна швидше здійснювати реформи

22 Dec, 2015 | Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies) | Профессор
Ольга ОЛІКЕР

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією. Таким чином світу було надіслано чіткий сигнал, що Сполучені Штати продовжують підтримку України, а можлива співпраця із Росією в «сирійському питанні» жодними чином не означає, що Україну міняють на Сирію: Сирія це Сирія, а Україна – це Україна. Вкотре було зазначено, що порушення територіальної цілісності України неприпустиме, і тому за подібні дії Росія обов’язково нестиме відповідальність.

Однак є і інша сторона візиту Байдена до України: візит американського високо посадовця повинен був створити необхідні стимули для більш активної роботи української влади, спрямованої на реалізацію внутрішніх реформ ба проведення більш ефективної боротьбі зі корупцією. Американці сподіваються, що успіх України на шляху проведення реформ стане своєрідною привабливою моделлю для інших сусідніх держав, у першу чергу, для Молдови та Білорусі. Саме небезпека того, що нинішня українська влада повторить негативні уроки минулого і не спроможеться на прорив, спонукають офіційний Вашингтон до активних дій. Адміністрації американського президента Обами не потрібні чвари між представниками різних гілок влади. Натомість їй, як і самим українським громадянам в першу чергу, треба злагоджена робота та конкретні результати від запроваджених реформ. Тому віце-президент Байден дуже чітко вказав на те, що досягнення, отримані Україною протягом останніх двох років, могли б бути набагато більші. Принаймні, країни Заходу зробили усе від них залежне, щоб акумулювати підтримку світу для України, запровадивши санкції проти країни-агресора – Російської Федерації.

Якщо реформи не будуть здійснені, вікно можливостей для України дуже швидко зачнеться. Це може призвести до негативних наслідків для України, а також відобразиться на усьому регіоні Центральної Європи. Сьогодні лише від представників української влади залежить ближче майбутнє країни.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Допомога для України буде

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США

Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі: