Норвегія: три новітні винищувачі F-35 прибули на базу Ørland у графстві Тренделаг в центрі Норвегії

28 May, 2020 | |

Три нові багатофункціональні літаки F-35A Королівських ВПС Норвегії (RoNAF) приземлилися на базі Орлан в центральній Норвегії 26 травня після більш ніж 10 годин польоту зі США.

Норвегія - четверта країна після США, Ізраїлю та Італії, які отримали винищувачі F-35.

Норвегія приєдналася до програми F-35 як партнер у фазі розвитку системи та демонстрації. У листопаді 2008 року уряд Норвегії обрав F-35 як заміну флоту F-16. А у вересні 2015 року перший F-35A був представлений перед норвезькими та американськими урядовими особами та керівництвом Lockheed Martin на урочистій церемонії на виробництві Lockheed Martin у Форт-Ворті, штат Техас.

Перші два реактивні літаки для Норвегії були доставлені до бази ВПС Люк, штат Арізона, наприкінці 2015 року, де вони використовуються для підготовки пілотів.

Норвегія отримала свої перші F-35 три роки тому. Наразі в країні є 15 винищувачів  п’ятого покоління, але вона планує розширити свій флот до 52 до 2025 року, після чого всі F-16 Норвегії будуть зняті з чергування.

Програма виробництва F-35 давно зазнала перевищення витрат, затримку та дефіцит комплектуючих деталей. Однак зараз витрати знижуються, і літак буде найсучаснішим у світі, заявили американські чиновники.

Окрім США, 11 країн світу купують ці літаки.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.