Польща: чим завершаться вибори

02 Jul, 2020 | |

Як передбачали опитування, перший тур президентських перегонів у Польщі, що відбувся 28 червня, вивів на двобій нинішнього очільника країни Анджея Дуду і опозиційного мера Варшави Рафала Тшасковського.

Польська преса вже зараз пише, що 12 липня громадяни країни робитимуть "цивілізаційний вибір". Вони розглядають можливі стратегії обох кандидатів, а також звертають увагу на роль ЗМІ у передвиборчій кампанії.

За результатами підрахунку 99.78% голосів, перше місце посів Анджей Дуда, якого підтримує правляча консервативна партія "Право і справедливість". За нього віддали голоси 43,67% громадян.

Його суперником у другому турі став чинний мер Варшави, висуванець опозиційної "Громадянської платформи" Рафал Тшасковський, якого підтримали 30,34% виборців.

Президентські вибори в Польщі стали першими в Європі від часу спалаху пандемії коронавірусу. Саме вбивчий Covid-19 призвів до перенесення дати голосування з 10 травня на червень, що дало змогу опозиції поміняти кандидата "на марші": мер польської столиці долучився до кампанії лише за п'ять тижнів до голосування.

Перемогла демократія

Хоча Польщі ще належить з'ясувати прізвище свого наступного президента, вона вже отримала "головного переможця". На переконання незалежного новинного телеканалу TVN24, нею стала демократія, і найкращим доказом цього є надзвичайно висока для Польщі явка - 64.4%.

Як зазначив канал, це був, "можливо, найвищий показник від часу падіння комунізму" 30 років тому. Для порівняння, під час виборів 2015 року явка становила 49%.

А той факт, що люди вишикувалися у довжелезні багатогодинні черги, зумовлені правилами захисту від коронавірусу на виборчих дільницях, зробило їхнє бажання висловитися під час цих "вирішальних" виборів ще більш вагомим, наголосив TVN24.

 

Коментуючи результат першого туру, тижневик Polityka зазначає, що Дуда вирвався уперед "із солідною перевагою". "Ще ніколи не було так, що кандидат, який виграв з такою перевагою в першому турі, програвати вибори у другому", - зауважує часопис.

Більшість коментаторів погоджуються, що в обох кандидатів попереду два тижні надзвичайно напруженої агітації.

За словами провідної консервативної газети Rzeczpospolita, "проблема президента полягає в тому, що традиційний електорат "Права і справедливості" вже мобілізований майже до межі"

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за