Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом
Як повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України у рамках участі у роботі ГА ООН Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом.
Було обговорено широке коло питань двостороннього порядку денного, зокрема стан та перспективи співпраці двох країн у торговельно-економічній, інвестиційній, медичній сферах, а також взаємодії у рамках ООН.
Глави держав підтвердили обопільну зацікавленість у подальшій розбудові стратегічного партнерства між Україною та Туреччиною, у тому числі шляхом посилення політичного діалогу на найвищому рівні. У цьому зв’язку було досягнуто низку практичних домовленостей в контексті проведення чергового засідання українсько-турецької Стратегічної ради високого рівня, а також тристоронньої зустрічі у форматі Україна–Туреччина–Азербайджан.
Окремо наголошувалося на важливості завершення підготовки до укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною.
З боку Турецької Республіки отримано чіткий сигнал щодо незмінності позиції на підтримку територіальної цілісності України та невизнання російської окупації території АР Крим, а також налаштованості на подальше відстоювання прав кримськотатарського народу.
Глава держави також закликав турецького колегу сприяти у звільненні українських громадян – політичних бранців Кремля.
Про окремі аспекти питань європейської безпеки
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО
Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду
Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.
Україна має чим захищатися
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.