Румунія: правлячі партії домовилися про дати президентських і парламентських виборів

04 Jul, 2024 | |

Після тижнів переговорів, партнери у правлячій коаліції PSD (соціал-демократи) та PNL (ліберали) домовилися про дати майбутніх президентських та парламентських виборів під час зустрічі у четвер вранці, 4 липня. Перший тур президентських виборів заплановано на 24 листопада, а другий — на 8 грудня. У той же час, румуни візьмуть участь у парламентських виборах 1 грудня.

Нещодавно між двома партіями виникли розбіжності щодо організації та дат президентських виборів, і лідери обох партій планують балотуватися на пост президента. Однак вони ще не оголосили своїх офіційних кандидатів.

На початку цього тижня прем'єр-міністр Марчел Чолаку (Marcel Ciolacu) провів консультації з кількома політичними партіями, включаючи позапарламентські, для узгодження та встановлення дат виборів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".