Спецпредставник США Курт Волкер: хто він?
У той час, коли увага світових ЗМІ була прикута до жестів і символічності привітань першої зустрічі тет-а-тет між президентами Трампом і Путіним на саміті "Великої двадцятки" в Гамбурзі, Держсекретар США Рекс Тіллерсон призначив спеціальним представником з врегулювання конфлікту в Україні Курта Волкера, колишнього посла США в НАТО.
У заяві Держдепу сказано, що Волкер відповідатиме за просування зусиль США, спрямованих на виконання мінських угод, і вже в неділю, 9 липня, супроводитиме Рекса Тіллерсона під час його візиту до Києва.
"Багатий досвід Курта робить його винятково гарним кандидатом для того, щоби підштовхнути цей конфлікт у напрямку миру, - сказав Рекс Тіллерсон. - Сполучені Штати і далі цілковито віддані цілям, визначним у мінських угодах, і я впевнений, що Курт продовжить наші зусилля, спрямовані на те, щоб в Україні запанував мир".
Мінські угоди, укладені у вересні 2014 і лютому 2015 року, визначають умови перемир'я вздовж лінії розмежування на Донбасі: припинення вогню, відведення важких озброєнь, виведення з району конфлікту іноземних бійців, обмін полоненими, проведення на тимчасово непідконтрольних Києву територіях виборів тощо.
Росія і сепаратистське керівництво "ДНР" і "ЛНР", які в Україні мають назву ОРДЛО (Окремі райони Донецької і Луганської областей), звинувачують у невиконанні мінських угод Київ.
Зі свого боку, уряд України звинувачує у порушеннях перемир'я і загибелі людей на Донбасі сепаратистів і владу Росії, яка не визнає своєї прямої участі в збройних діях.
США + Нормандська четвірка?
Про реанімований "Нормандський формат" міжнародних спроб мирного врегулювання конфлікту на сході України заговорили після перемоги на президентських виборах у Франції Еммануеля Макрона.
До призначення спецпредставником США на переговорах Курта Волкера "нормандський квартет" у складі Німеччини, Франції, України і Росії з річним ступенем регулярності збирався або "здзвонювався", щоб вивести з безвиході "Мінськ-2".
Однак західні політологи неодноразово заявляли, що без активнішої ролі США у врегулюванні конфлікту на сході України втілити мінські угоди буде дуже важко.
Дипломат зі стажем
Курт Волкер є провідним американським експертом з питань національної безпеки, Європи та Росії.
Росія намагається зруйнувати порядок, встановлений після 'холодної війни' в Європі, змінюючи кордони з використанням військової силиКурт Волкер, Слухання в Сенаті, 7 квітня 2017
Має репутацію "яструба", під час свідчень на слуханнях у комітеті Сенату США в квітні закликав адміністрацію Дональда Трампа протидіяти викликам з боку Росії.
"Росія намагається зруйнувати порядок, встановлений після 'холодної війни' в Європі, змінюючи кордони з використанням військової сили. Російські війська окупували частину України, Грузії та Молдови, і, нахабно демонструючи силу, Росія анексувала Кримський півострів", - казав Курт Волкер.
Він є кар'єрним дипломатом, який представляв США у НАТО і в часи адміністрації президента-республіканця Джорджа Буша, і в часи президента-демократа Барака Обами.
На час призначення він був виконавчим директором Інституту Маккейна, аналітичного центру, пов'язаного із сенатором Джоном Маккейном і Університетом штату Арізона.
Найімовірніше, що Волкеру доведеться мати безпосередньо справу з провідним помічником Путіна Владиславом Сурковим
Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.
Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США
Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У
Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

Александр Шалленберг
В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки: