США, Катар: лідери зустрінуться на тлі енергетичних проблем Європи

26 Jan, 2022 | |

Запланований візит шейха Таміма бін Хамада Аль Тані до Білого дому, перший з тих пір, як Байден обійняв посаду минулого року, відбувся в той час, коли Вашингтон обговорює з державами і компаніями, що виробляють енергоресурси, потенційне перенаправлення поставок до Європи, якщо Росія вторгнеться в Україну .

У понеділок повідомлялось, що держсекретар США Ентоні Блінкен під час телефонної розмови обговорив це питання з міністром закордонних справ Катару, найбільшого виробника скрапленого природного газу.

США та ЄС намагаються створити плани енергобезпеки, якщо Росія скоротить постачання до Європи через бажання досягнути своїх цілей в Україні.

За словами Білого дому, емір Катару проведе переговори з президентом США Джо Байденом з низки питань, акцентуючись на  глобальній енергетичній безпеці, на тлі занепокоєння щодо поставок газу до Європи.

Зустріч еміра з Байденом надасть лідерам можливість обговорити «забезпечення стабільності глобальних поставок енергії», – заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі.

Інші питання будуть включати «сприяння безпеці та процвітанню в Перській затоці та більш широкому регіоні Близького Сходу» та «підтримку народу Афганістану».

Вашингтон стурбований тим, що Росія, яка зібрала понад 100 000 військових на кордоні з Україною, може вторгнутися до свого сусіда, що спричинить санкції США та Європи, які змусять Кремль припинити поставки російського газу до Європи.

Глобальні поставки газу вже обмежені, а постачання енергоносіїв з Катару закріплені за довгостроковими контрактами на постачання, які неможливо легко розірвати.

ЄС зможе знайти альтернативні поставки газу в «досить менших обсягах із безлічі джерел», щоб компенсувати російське відключення, за словами високопоставленого чиновника адміністрації Байдена, який повідомив агентству Associated Press про внутрішні обговорення цього питання на  умовах анонімності.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр ШАЛЛЕНБЕРГ
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.