США, Катар: лідери зустрінуться на тлі енергетичних проблем Європи

26 Jan, 2022 | |

Запланований візит шейха Таміма бін Хамада Аль Тані до Білого дому, перший з тих пір, як Байден обійняв посаду минулого року, відбувся в той час, коли Вашингтон обговорює з державами і компаніями, що виробляють енергоресурси, потенційне перенаправлення поставок до Європи, якщо Росія вторгнеться в Україну .

У понеділок повідомлялось, що держсекретар США Ентоні Блінкен під час телефонної розмови обговорив це питання з міністром закордонних справ Катару, найбільшого виробника скрапленого природного газу.

США та ЄС намагаються створити плани енергобезпеки, якщо Росія скоротить постачання до Європи через бажання досягнути своїх цілей в Україні.

За словами Білого дому, емір Катару проведе переговори з президентом США Джо Байденом з низки питань, акцентуючись на  глобальній енергетичній безпеці, на тлі занепокоєння щодо поставок газу до Європи.

Зустріч еміра з Байденом надасть лідерам можливість обговорити «забезпечення стабільності глобальних поставок енергії», – заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі.

Інші питання будуть включати «сприяння безпеці та процвітанню в Перській затоці та більш широкому регіоні Близького Сходу» та «підтримку народу Афганістану».

Вашингтон стурбований тим, що Росія, яка зібрала понад 100 000 військових на кордоні з Україною, може вторгнутися до свого сусіда, що спричинить санкції США та Європи, які змусять Кремль припинити поставки російського газу до Європи.

Глобальні поставки газу вже обмежені, а постачання енергоносіїв з Катару закріплені за довгостроковими контрактами на постачання, які неможливо легко розірвати.

ЄС зможе знайти альтернативні поставки газу в «досить менших обсягах із безлічі джерел», щоб компенсувати російське відключення, за словами високопоставленого чиновника адміністрації Байдена, який повідомив агентству Associated Press про внутрішні обговорення цього питання на  умовах анонімності.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за