США, Китай: візит Державного секретаря Блінкена

23 Apr, 2024 | |

23 квітня Блінкен вирушить у чотириденну поїздку до Китаю, де він зустрінеться з високопоставленими китайськими чиновниками на тлі посилення напруженості, зокрема через зближення Китаю та Росії та агресивні дії проти Філіппін у Південно-Китайському морі.

Очікується, що Блінкен висловить занепокоєння США щодо того, що Пекін допомагає Росії розбудовувати свою оборонну промисловість для ведення війни в Україні.

«Китай вітає держсекретаря Блінкена з візитом до Китаю найближчими днями», — заявив речник китайського міністерства закордонних справ Лінь Цзянь на регулярному прес-брифінгу.

Блінкен відвідує другу за величиною економіку світу, щоб допомогти згладити недавню напругу, особливо після того, як президент США Джо Байден у середу закликав різко підвищити мита на китайську металопродукцію.

Помічники Байдена заявили, що президент США пропонує підвищити до 25% мита, запроваджені його попередником Дональдом Трампом на певну китайську продукцію зі сталі та алюмінію. За словами офіційного представника США, пропонована більш висока ставка мита буде застосовуватися до продукції зі сталі та алюмінію на суму понад 1 мільярд доларів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?