США потребують більш активної участі в подіях в Україні

13 Aug, 2014 | Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations) |
Річард ХААС (Richard Haass)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України. Однак важливою метою політики США в російсько-українському конфлікті є збільшення економічного впливу на Російську Федерацію з метою примушення російського президента Володимира ПУТІНА до відступу від своїх мілітаристських позицій щодо сусідньої держави.

 

Однак ризик полягає у тому, що у разі, якщо Володимир ПУТІН відступить і послабить свій вплив на України, він опиниться у небезпеці. Не треба надто переоцінювати суспільну підтримку Путіна, яка значно зросла після анексії Росією Автономної Республіки Крим. Усе в цьому світі змінюється, а суспільні уподобання – взагалі особливо швидко. Тому якщо Путін відступить, це може стати початком кінця його режиму. Однак очевидно, що суспільна підтримка, через запроваджені Заходом санкції та погіршення внутрішньої ситуації в Росії, буде хоча й повільно, однак зменшуватися.

На мою думку, у разі, якщо Росія буде все більше втягуватися у конфлікт на Сході України, а с особливо у разі перетину російськими військами українського кордону, це різко збільшить ризики щодо розпаду самої Росії. А також початку війни на інших її кордонах.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.