Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

08 Jun, 2020 | Александр Шалленберг | Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії
ШАЛЛЕНБЕРГ

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Одним з головних інтересів Австрії А.Шалленберг визначив добре функціонуючий Європейський Союз, заперечивши, що в основі традиційного австрійського єкроскепсису є антиєвропейська політика. Зовнішня політика Австрії орієнтована на прагматизм, підсилений такими факторами як цінності та правові засади. В Австрії визнають і приймають реалії та різноманіття сучасного світу, за якими більшість країн світу мають кардинально інший суспільно-політичний устрій. Тому, головним завданням австрійська сторона визначає пошук того влучного «модус вівенді», який забезпечив би гармонійне співіснування.

Питання відносин Австрії із Державою Ізраїль та ситуації на Близькому Сході знайшло відображення в коаліційній програмі австрійського уряду, та обумовлюється фактором історичної відповідальності перед Ізраїлем. Втім, бути другом Ізраїлю не має означати бути ворогом палестинцям та арабському світу у цілому. Одностороннє розширення території суперечить міжнародному праву та численним резолюціям РБ ООН з 1967 року. Австрія вважає, що зазначене питання лежить у площині загальної безпеки країни, для якої міжнародне право є гарантією суверенітету, а тому й «червоною лінією».

Особливість відносин між Європою загалом та Китаєм полягає у тому, що у силу своєї економічної потужності та інвестиційної привабливості Китай користується значними перевагами, що дозволяє йому вибірково пріоритезувати розподіл економічних бонусів серед окремих країн-членів ЄС за власним баченням. На думку А.Шалленберга, Європі бракує чесної та відвертої дискусії з тематики – від Лівії та Сирії й до Китаю. Єдиною запорукою успіху відносин з Китаєм є єдина позиція ЄС.

Майбутнє ЄС після пандемії коронавірусу: Зовнішня політика після коронакризи вже не буде подібною до її традиційного сприйняття. Наразі спостерігається чіткий відхід у тінь таких донедавна вагомих інституцій як ОБСЄ, ООН та Рада Європи.

Відносини із США: Австрія вибудувала дієву модель відносин із США, незважаючи на те, що офіційний Відень не вітає американський вихід із таких багатосторонніх інструментів як Паризька кліматична угода, ВООЗ та договори у сфері нерозповсюдження ядерної зброї.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.