США: заборонено видобуток нафти у Північних акваторіях
Чинний президент Сполучених Штатів Барак Обама заборонив видобуток нафти у територіальних водах США в Атлантичному та Північному Льодовитому океані. Заначається, що мова йде про "постійну заборону" видобутку у більшості північних регіонів США.
Оглядачі припускають, що такий крок має на меті захистити ці райони перед приходом до влади Дональда Трампа.
Останній під час своєї виборчої кампанії обіцяв розвивати видобуток нафти з природніх запасів США.
Схожий крок щодо заборони нафтового буріння у територіальних водах анонсувала і Канада, однак там обмеження планують переглядати кожні п'ять років.
Рішення Барака Обами ґрунтується на американському законі від 1953 року, яке дозволяє президенту накладати заборону на видобуток природних ресурсів у прибережних водах на невизначений термін.
Екологічні активісти вже привітали такий крок і пообіцяли подати до суду на майбутню адміністрацію Дональда Трампа, якщо вона спробує переглянути заборону.
Водночас юристи відзначають, що у нового очільника Білого дому все одно залишатимуться законні засоби для того, щоб дозволити видобуток нафти у арктичних і атлантичних водах Сполучених Штатів.
Ми не маємо європейської армії…
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті
Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.
Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?