США: заборонено видобуток нафти у Північних акваторіях
Чинний президент Сполучених Штатів Барак Обама заборонив видобуток нафти у територіальних водах США в Атлантичному та Північному Льодовитому океані. Заначається, що мова йде про "постійну заборону" видобутку у більшості північних регіонів США.
Оглядачі припускають, що такий крок має на меті захистити ці райони перед приходом до влади Дональда Трампа.
Останній під час своєї виборчої кампанії обіцяв розвивати видобуток нафти з природніх запасів США.
Схожий крок щодо заборони нафтового буріння у територіальних водах анонсувала і Канада, однак там обмеження планують переглядати кожні п'ять років.
Рішення Барака Обами ґрунтується на американському законі від 1953 року, яке дозволяє президенту накладати заборону на видобуток природних ресурсів у прибережних водах на невизначений термін.
Екологічні активісти вже привітали такий крок і пообіцяли подати до суду на майбутню адміністрацію Дональда Трампа, якщо вона спробує переглянути заборону.
Водночас юристи відзначають, що у нового очільника Білого дому все одно залишатимуться законні засоби для того, щоб дозволити видобуток нафти у арктичних і атлантичних водах Сполучених Штатів.
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.
План з 5 пунктів відновлення економіки України

Пенні Пріцкер
1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.
Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.