Швеція: проходить конференція з безпеки Folk och Försvar

08 Jan, 2024 | |

Щорічна конференція з безпеки Folk och Försvar у Швеції розпочалася в неділю з обговорень щодо очікуваного членства країни в НАТО, нової стратегії боротьби з тероризмом і подяки від президента України Володимира Зеленського.

Конференція, яка триватиме до вівторка, має на меті забезпечити форум для обговорення та дебатів щодо найгостріших викликів безпеці країни, які сьогодні включають членство в НАТО, зростання загрози тероризму, зростання злочинності та війну Росії в Україні.

Членство в НАТО було одним із питань, яке давно обговорювалося, і міністр закордонних справ Тобіас Біллстрьом заявив, що політика безпеки Швеції в НАТО керуватиметься «політикою солідарності та альянсу».

«Швеція буде надійним, підтримуючим і відданим членом НАТО», — сказав Біллстрем, за словами якого Швеція братиме активну участь не лише в захисті та безпеці кордону НАТО з Росією, але й на південному кордоні Європи та в Арктиці.

Білльстрьом також підкреслив, що майбутній вступ Швеції до НАТО стане найзначнішою зміною в політиці безпеки Швеції за більш ніж 200 років.

«Це означає як велику відповідальність, так і нові можливості для зміцнення нашої свободи та безпеки – не в останню чергу для шведської дипломатії», – сказав Білльстрьом, додавши, що Росія продовжуватиме становити серйозну загрозу безпеці Швеції та Європи в осяжному майбутньому.

«Ми повинні бути реалістами та припустити і підготуватися до довгострокової конфронтації», – сказав Біллстрьом, додавши, що в інтересах Швеції обмежити стратегічні можливості Росії, будь то військові, економічні чи політичні.

За словами Біллстрьома, основний спосіб обмежити можливості Росії – це сильна та стійка підтримка України, яку Швеція підтримує з початку війни.

Виступ Зеленського

Зеленський також був присутній на конференції та виступив із промовою, у якій наголосив на важливості солідарності та міжнародної підтримки проти тотальної війни Росії в Україні та, зокрема, внеску Швеції.

«Хочу подякувати шведському суспільству за вашу солідарність з Україною та українським народом», – сказав він, згадавши артилерійську систему Archer – шведську самохідну гаубицю, відому своєю мобільністю та точністю, яку Україна отримала від Швеції.

«Росію можна перемогти, проявивши солідарність один з одним», – сказав Зеленський, додавши, що Європі потрібна власна оборонна промисловість заради її свободи.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".