Жозеп Борель розкритикував Росію

24 Dec, 2019 | |
EP_1

19 грудня 2019 року в рамках пленарного засідання Європейського Парламенту в Страсбурзі відбулися дебати за участю Високого представника ЄС Жозепа Борреля на тему порушення прав людини, включаючи релігійні свободи. 

Під час дебатів Ж.Боррель прокоментував ситуацію щодо Закону Росії про іноземних агентів, який обмежує права діяльності неурядових громадських організацій, які, зокрема, отримують фінансування з міжнародних фондів. За словами Ж.Борреля, підписання 2 грудня ц.р. президентом Росії змін до закону про іноземних агентів розширило сферу дії закону за рахунок включення до нього фізичних осіб, які працюють у сфері засобів масової інформації. На думку Ж.Борреля, такі зміни викликають занепокоєння в Євросоюзі, оскільки негативно впливають на професійну діяльність журналістів та блогерів, обмежуючи тим самим свободу ЗМІ в Росії.     

Високий Представник ЄС підкреслив, що починаючи з ухвалення в 2012 році Закону про іноземних агентів, близько 150 неурядових організацій були переведені в цю категорію, вони стали об’єктами для обшуків та інспекцій. Внаслідок цього в Росії були обмежені фундаментальні права, був урізаний доступ НУО до фінансових ресурсів, що послабило громадянське суспільство в Росії. За словами Ж.Борреля, законодавство про іноземних агентів суперечить міжнародним обов’язкам і зобов’язанням Росії у сфері захисту прав людини. На думку Євросоюзу, включення до переліку іноземних агентів фізичних осіб-працівників ЗМІ ще більше обмежує свободу діяльності засобів масової інформації в цій країні.

Ж.Боррель підкреслив, що Євросоюз продовжить закликати органи влади Росії поважати та виконувати свої міжнародні зобов’язання з питань захисту свободи ЗМІ та вільних висловлювань. Наголошено на критичній важливості забезпечення для громадян Росії права на участь у роботі неурядових організацій, які займаються захистом прав людини та фундаментальних свобод. Високий представник ЄС також підкреслив налаштованість Євросоюзу й надалі підтримувати діяльність НУО та громадських активістів у сфері захисту прав людини. Також Євросоюз продовжить здійснювати моніторинг розвитку процесів в Росії у сфері захисту прав людини. Окремо підкреслено, що ЄС також наполягатиме на повазі до виконання Росією рішень Європейського суду з прав людини, а також імплементації Конвенцій Ради Європи, які стосуються демократії, верховенства права та захисту прав людини.

Тема була настільки актуальною і чутливою, що Євросоюз має намір її просувати у рамках різних міжнародних організацій, зокрема в Раді Європи .

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за