Смоленська трагедія: Польща звинувачує російських диспетчерів

27 Mar, 2015 | |

 Головна військова прокуратура Польщі висунула звинувачення двом диспетчерам аеропорту Смоленська в справі про катастрофу літака Ту-154 у квітні 2010 року.

Літак розбився під час заходу на посадку на аеродромі "Північний".
Усі 96 людей, які були на борту літака, в тому числі президент Польщі Лех Качинський, загинули.

"Пред'явлені звинувачення двом російським диспетчерам в ненавмисному доведенні до авіаційної пригоди. Ми маємо намір заслухати їх як підозрюваних", - заявив офіційний представник головної військової прокуратури Польщі.

Експерти Міждержавного авіаційного комітету (МАК), які проводили розслідування, поклали відповідальність за трагедію на польський екіпаж.

МАК - це виконавчий орган держав колишнього СРСР, який має делеговані державами функції й повноваження в галузі цивільної авіації та використання повітряного простору. Штаб-квартира комітету розташована у Москві.

2011 року польський уряд оприлюднив доповідь, за якою за катастрофу відповідальні мало і погано треновані польські пілоти, погана погода, а також хибні й запізнілі команди, які давали екіпажу російські диспетчери.

Крім того, оснащення аеродрому в Смоленську визнано неефективним, неадекватним і таким, що не створює умов для безпечної посадки повітряного судна.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.