США, Куба: Гавану можуть виключити зі списку країн-спонсорів тероризму
Держдепартамент США рекомендував президенту Бараку Обамі виключити Кубу зі списку країн-спонсорів тероризму.
Як заявив член комітету з міжнародних справ Сенату США Бен Кардін, така рекомендація є важливим кроком на шляху до встановлення більш продуктивних відносин із Кубою.
Куба - одна із чотирьох країн, яких США неодноразово звинувачували у підтримці тероризму у світі. Решта - Іран, Судан та Сирія.
Виключення Куби із "терористичного списку", де вона опинилася у 1982 році, дасть можливість обом країнам знову відкрити свої посольства у Вашингтоні й Гавані.
Якщо Обама дотримається рекомендацій Держдепартаменту, Конгрес Сполучених Штатів матиме ще 45 днів на те, аби вирішити, чи підтримувати чи відхилити таке рішення.
Голови МЗС Куби та США провели першу за понад 50 років офіційну зустріч.
Джон Керрі та Бруно Родріґес провели переговори у рамках "Саміту Америк", що відкрився у четвер у Панамі.
Очікується, що у рамках саміту у п'ятницю також має відбутися зустріч президент США Барака Обами і кубинського лідера Рауля Кастро.
Раніше керівництво Куби жодного разу не допускалося до участі в саміті.
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.