Нафта: ціни на нафту марки Brent впали нижче 50 доларів

04 Aug, 2015 | |

 Вартість нафти північноморської марки Brent вперше із січня опустилася нижче за позначку 50 доларів за барель.

Станом на 21:20 03 серпня 2015 року на Лондонській біржі ICE вартість ф'ючерсного контракту на нафту з постачанням у вересні склала 49,83 долара за барель.

На цьому тлі національна валюта Росії, федеральний бюджет якої наполовину формується за рахунок нафтогазових надходжень, подешевшала до 63 рублів за долара (вперше з 11 березня) і 69 рублів за євро (вперше з 4 березня).
Тиск на котирування нафти чинять звістки з Китаю: опублікований у понеділок індекс ділової активності у виробничому секторі країни виявився найнижчим за останні два роки.

Уповільнення китайської економіки гравцями сировинних ринків сприймають як негативну новину, оскільки КНР є одним із найбільших у світі споживачів нафти. Чим менше економіка Китаю споживає нафти, тим нижчий світовий попит на ресурс.

Крім того, учасники ринку реагують на заяви Ірану про готовність різко наростити постачання нафти за лічені дні після скасування санкцій.
Однак санкції з Ірану зніматимуть поступово, і раніше експерти Citigroup і Goldman Sachs Group заявляли, що світовий ринок нафти не відчує реальних наслідків цього до початку 2016 року.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.