Росія: президент Путін у своєму посланні Україну не згадав

03 Dec, 2015 | |

 Щорічне послання Володимира Путіна до Федеральних зборів вперше за останні роки обійшлось без згадки про Україну, а півострів Крим президент Росії згадав раз і мимохіть.
У четвер президент Росії Володимир Путін дванадцятий раз звернувся до Федеральних зборів РФ.

Значна частина промови стосувалась кризи в Сирії та стосунків з Туреччиною, яка збила російський бомбардувальник. Саме цій країні дістався шквал його критики, яка останніми роками діставалась Україні та українській владі.
Багато уваги у своїй промові Володимир Путін приділив внутрішнім проблемам Росії. Про Крим він згадав у кінці промови, не кажучи про нинішні проблеми півострова.

 

Туреччина – ворог номер один

"Тільки, мабуть, Аллах знає, навіщо вони це зробили. Очевидно, Аллах вирішив покарати правлячу кліку в Туреччині, позбавивши її розуму та здорового глузду", - оцінив пан Путін збиття російського бомбардувальника на кордоні Сирії та Туреччини.

Тільки, мабуть, Аллах знає, навіщо вони це зробили. Очевидно, Аллах вирішив покарати правлячу кліку в Туреччині, позбавивши її розуму та здорового глуздуВолодимир Путін, президент Росії

При цьому Володимир Путін назвав турецький народ "добрим та талановитим".
"Ми не ставимо знак рівності між народом та частиною правлячої верхівки, яка винна у гибелі наших військових", - заявив пан Путін.
Але президент Росії дав зрозуміти, що робити різких військових рухів щодо Туреччини не буде.

"Не дочекаються нервової, істеричної, небезпечної для Росії та всього світу реакції. Ми не збираємося і не будемо брязкати зброєю ", - стверджує пан Путін.

Водночас він анонсував адекватні серйозні заходи й те, що Туреччина ще пошкодує, не уточнивши, про які заходи йде мова.

 

Загроза тероризму

Боротьба з тероризмом була одним з ключових послань Володимира Путіна. Розповівши, як Росія "зламала хребет тероризму" десять років тому, він закликав боротись зі світовим тероризмом.

"Треба відкинути всі суперечки і розбіжності, створити один потужний кулак, єдиний антитерористичний фронт, який діятиме на основі міжнародного права і під егідою організації Об'єднаних Націй", - сказав президент Путін, виступаючи в Кремлі.

Але у виникненні загрози тероризму пан Путін опосередковано звинуватив країни заходу, які підтримували зміну влади у низці країн Близького Сходу.
"Нещодавно стійкі й досить благополучні країни: Ірак, Лівія, Сирія – перетворились в зону хаосу та анархії, від який йде загроза всьому світу", - заявив пан Путін.

Згадавши про знищений над Синаєм російський літак, небезпеку з Сирії для Росії, Путін закликав зустрічати "на дальніх підступах", пояснивши військову операцію в цій країні.

"В Сирії наші Збройні сили воюють перш за все за Росію, захищають безпеку саме наших громадян", - наполягає президент Росії.

 

Вище, краще і більше

Про внутрішню політику Володимир Путін говорив з оптимізмом.
Найперше, він закликав "забезпечити довіру та легітимність" парламентських виборів, які відбудуться в країні наступного року.

Корупцію Путін назвав "перепоною для розвитку Росії", попросивши Генрокуратуру реагувати на інформацію щодо зловживань серед чиновників.
З іншого боку, він закликав декриміналізувати частину економічних злочинів.
Судову систему Росії чекає реформа – Путін хоче змінити інститут суду присяжних, зменшивши його кількість до 5-7 людей з нинішніх 12.

"Ситуація в економіці складна, проте не критична. Сьогодні вже бачимо позитивні тенденції", - вважає президент Росії.

Він розповів про успіхи російського сільського господарства і політики імпортозаміщення.
"Тепер ми не залежимо від імпорту продуктів. Дякую селянам", - заявив Володимир Путін.

При цьому Путін озвучив ініціативу конфісковувати землю у недобросовісних власників та продавати її на аукціонах.
Також він похвалився приростом населення Росії й пообіцяв ще на два роки продовжити програму "материнський капітал".
Росія планує вкладати гроші в розвиток шкільної освіти, а для розвитку молоді "взяти найкраще, що було у палацах піонерів".

І тільки в самому кінці промови Володимир Путін одним реченням згадав Крим, нагадавши, що минулого року відбулось возз’єднання, що вкотре показало "велич Росії" та її "тисячолітні державні традиції".
Про проблеми Криму, зокрема, енергетичну блокаду, а також про конфлікт на Донбасі президент Росії не згадував.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот: