ООН: Сирійські урядові війська взяли в облогу більше 45 тисяч мирних жителів

01 Feb, 2016 | |

 За інформацією ООН, сирійські урядові війська оточили ще одне місто на захід в Дамаска. Десятки тисяч людей тепер відрізані від гуманітарної допомоги.
Сирійське місто Муадамія стало черговим населеним пунктом, який потрапив в облогу урядових військ Башара Асада. Про це у неділю, 31 січня, повідомили в Організації Об'єднаних Націй. Близько 45 тисяч людей повністю відрізано від гуманітарної та медичної допомоги.

"У зв'язку з посиленням режиму перекриття території міста в грудні 2015 року ООН перекваліфікувала в місто, яке перебуває в облозі з 27 січня 2016 року", - цитує заяву ООН агентство Reuters.

Місто Муадамія, розташовано на південний захід від столиці країни - Дамаска, потрапило під контроль опозиційних сил в середині 2012 року. Сирійські урядові війська оточили його ще в 2013 році, але від середини 2014 року, згідно з місцевими домовленостями, почали пропускати допомогу в місто. Проте з 26 грудня 2015 війська Асада знову перекрили доступ до міста, не попередивши місцеве населення.
Як повідомляється, умови життя в Муадамії і без того були дуже погані, а перекриття доступу ще більше погіршило ситуацію та призвело до гострої нестачі продовольства, медикаментів та інших товарів першої необхідності, йдеться у заяві ООН.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за