Молдова: готується до прийому біженців

11 Mar, 2016 | |

Влада Молдови не виключає, що біженці можуть частково намагатися потрапити через країну на територію Євросоюзу. Про це, заявила глава Національного бюро з міграції та біженців при МВС Молдави Ольга Поалелунжь, коментуючи рішення ряду країн Європи закрити свої кордони з південними сусідами, щоб уникнути посилення потоку мігрантів з Близького Сходу.

«Міграційна ситуація в ЄС дійсно критична. Можливо, заходи європейських країн з охорони своїх кордонів вплинуть на те, що мігранти попрямують в Молдову і в Україну. Хоча, думаю, що це не буде так масово, як зараз в державах південно-європейського регіону », - зазначила Поалелунжь.

За її словами, в Молдавії не виключають ці ризики і працюють над можливою необхідністю вирішення таких проблем.

На питання про те, чи передбачені в держбюджеті додаткові кошти на тимчасове розміщення і харчування біженців, Поалелунжь відповіла, що «будемо виходити з тієї ситуації, яка виникне».

Раніше видання Financial Times опублікувало матеріал, у якому йдеться про те, що перекриття кордонів на так званому «Західно-балканському шляху» змушує мігрантів шукати нові маршрути до Європи. Одним з них може стати маршрут через Україну.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь