США: фонд сім'ї Рокфеллерів (RFF) оголосив про намір «якнайшвидше» позбутися активів в компаніях, які добувають корисні копалини
Фонд сім'ї Рокфеллерів (RFF) оголосив про намір «якнайшвидше» позбутися активів в компаніях, які добувають корисні копалини, в тому числі в найбільшій нафтової компанії ExxonMobil. Заява опублікована на офіційному сайті фонду.
«В умовах, коли світова спільнота працює над тим, щоб позбутися від необхідності використання викопних видів палива, немає сенсу - ні з фінансової, ні з етичної сторони - продовжувати зберігати інвестиції в цих компаніях», - йдеться в заяві.
Також фонд підкреслює, що зараз немає ніяких розумних причин для того, щоб продовжувати розвідку нових родовищ вуглеводнів. Крім того, як підкреслює RFF, більшу частину вже розвіданих запасів потрібно залишити в землі, щоб «дати надію на виживання людства і екосистеми в майбутні десятиліття».
У заяві вказується, що фонд віддав розпорядження позбутися активів у всіх вугільних і нафтових компаніях і зберігати інвестиції за цими напрямами на рівні менше 1% від загального інвестиційного портфеля.
«Ми вважаємо, що було б недоглядом з нашого боку не звернути увагу на неналежну поведінка з боку ExxonMobil. Існує інформація, яка дозволяє припустити, що компанія з 1980-х років вводить в оману громадськість щодо свого ставлення до зміни клімату, в той час як одночасно витрачає мільйони, щоб зміцнити свою власну інфраструктуру всупереч руйнівних наслідків від зміни клімату, - відзначає фонд. - Відповідні органи визначать, чи порушила ExxonMobil будь-які закони, але ми не можемо бути пов'язані з компанією, яка так презирливо ставиться до інтересів суспільства ».
Україна, криза: чому програють всі?
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation
За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн. В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим як ніколи. Це не повинно бути так.
Україні треба реальна фінансова допомога
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.
План з 5 пунктів відновлення економіки України
Пенні Пріцкер
1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.