США: фонд сім'ї Рокфеллерів (RFF) оголосив про намір «якнайшвидше» позбутися активів в компаніях, які добувають корисні копалини

24 Mar, 2016 | |

 Фонд сім'ї Рокфеллерів (RFF) оголосив про намір «якнайшвидше» позбутися активів в компаніях, які добувають корисні копалини, в тому числі в найбільшій нафтової компанії ExxonMobil. Заява опублікована на офіційному сайті фонду.

«В умовах, коли світова спільнота працює над тим, щоб позбутися від необхідності використання викопних видів палива, немає сенсу - ні з фінансової, ні з етичної сторони - продовжувати зберігати інвестиції в цих компаніях», - йдеться в заяві.

Також фонд підкреслює, що зараз немає ніяких розумних причин для того, щоб продовжувати розвідку нових родовищ вуглеводнів. Крім того, як підкреслює RFF, більшу частину вже розвіданих запасів потрібно залишити в землі, щоб «дати надію на виживання людства і екосистеми в майбутні десятиліття».

У заяві вказується, що фонд віддав розпорядження позбутися активів у всіх вугільних і нафтових компаніях і зберігати інвестиції за цими напрямами на рівні менше 1% від загального інвестиційного портфеля.

«Ми вважаємо, що було б недоглядом з нашого боку не звернути увагу на неналежну поведінка з боку ExxonMobil. Існує інформація, яка дозволяє припустити, що компанія з 1980-х років вводить в оману громадськість щодо свого ставлення до зміни клімату, в той час як одночасно витрачає мільйони, щоб зміцнити свою власну інфраструктуру всупереч руйнівних наслідків від зміни клімату, - відзначає фонд. - Відповідні органи визначать, чи порушила ExxonMobil будь-які закони, але ми не можемо бути пов'язані з компанією, яка так презирливо ставиться до інтересів суспільства ».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.