США: фонд сім'ї Рокфеллерів (RFF) оголосив про намір «якнайшвидше» позбутися активів в компаніях, які добувають корисні копалини

24 Mar, 2016 | |

 Фонд сім'ї Рокфеллерів (RFF) оголосив про намір «якнайшвидше» позбутися активів в компаніях, які добувають корисні копалини, в тому числі в найбільшій нафтової компанії ExxonMobil. Заява опублікована на офіційному сайті фонду.

«В умовах, коли світова спільнота працює над тим, щоб позбутися від необхідності використання викопних видів палива, немає сенсу - ні з фінансової, ні з етичної сторони - продовжувати зберігати інвестиції в цих компаніях», - йдеться в заяві.

Також фонд підкреслює, що зараз немає ніяких розумних причин для того, щоб продовжувати розвідку нових родовищ вуглеводнів. Крім того, як підкреслює RFF, більшу частину вже розвіданих запасів потрібно залишити в землі, щоб «дати надію на виживання людства і екосистеми в майбутні десятиліття».

У заяві вказується, що фонд віддав розпорядження позбутися активів у всіх вугільних і нафтових компаніях і зберігати інвестиції за цими напрямами на рівні менше 1% від загального інвестиційного портфеля.

«Ми вважаємо, що було б недоглядом з нашого боку не звернути увагу на неналежну поведінка з боку ExxonMobil. Існує інформація, яка дозволяє припустити, що компанія з 1980-х років вводить в оману громадськість щодо свого ставлення до зміни клімату, в той час як одночасно витрачає мільйони, щоб зміцнити свою власну інфраструктуру всупереч руйнівних наслідків від зміни клімату, - відзначає фонд. - Відповідні органи визначать, чи порушила ExxonMobil будь-які закони, але ми не можемо бути пов'язані з компанією, яка так презирливо ставиться до інтересів суспільства ».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.