США: офіційно оголошено про намір призначити Марі Йованович послом США в Україну

19 May, 2016 | |

18 травня Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама оголосив про свій намір призначити Марі Йованович послом США в Україну. В очікуванні затвердження її на цій посаді Сенатом Сполучених Штатів, посол Йованович сподівається, спираючись на наробки своїх попередників у Києві, й надалі кріпити вже тісні стосунки між Сполученими Штатами та Україною.

Кадровий дипломат у ранзі Радника першого ступеню посол Йованович тепер працює деканом факультету іноземних мов Інституту дипломатичної служби при Державному департаменті США. Цю посаду вона займає з 2014 року.

З 2013 по 2014 рік Пані Йованович була заступником директора школи ім. Ейзенхауера при Національному оборонному університеті США. Вона працювала заступником керівника Бюро у справах Європи і Євразії Державного департаменту США з 2011 по 2012 рік, а потім першим заступником у 2012-2013 роках. До того вона була Послом США у Киргизстані в період з 2005 по 2008 рік і Послом США у Вірменії з 2008 по 2011 рік.

З 2004 по 2005 рік Марі Йованович була старшим радником і виконавчим помічником в Канцелярії заступника держсекретаря з політичних питань, і у 2001-2004 роках - заступницею голови дипломатичної місії США в Україні. З моменту вступу на дипломатичну службу в 1986 році вона працювала також на посадах в американських посольствах у Канаді, Росії, Сомалі і Сполученому Королівстві.

Пані Йованович отримала ступінь бакалавра у Прінстонському університеті і ступінь магістра в Національному військовому коледжі.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.