Китай, Іран: співробітництво в оборонній сфері

06 May, 2014 | |

Для обговорення питань двостороннього співробітництва в оборонній сфері з офіційними особами Китаю в Пекіні перебуває делегація Ірану.

Іранська делегація, очолювана міністром оборони країни Хоссейном Дегханом, прибула до Пекіна четвертого травня.

У ході зустрічі міністра оборони Китаю Чана Ваньцюань з його іранським колегою сторони підкреслили важливість розширення співпраці двох країн у сферах оборони і безпеки.

Голови оборонних відомств Ірану і Китаю також обговорили ряд регіональних і глобальних проблем.

За словами міністра оборони Ірану, сильний Китай забезпечує мир і безпеку в регіоні в глобальному масштабі, а сильний Іран є гарантом миру, стабільності і безпеки в стратегічно важливому регіоні Перської затоки і на Близькому Сході.

У свою чергу, глава оборонного відомства Китаю назвав Іран стратегічним союзником країни, підкресливши, що обидві держави мають схожі погляди на питання безпеки .

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.