Китай, Іран: співробітництво в оборонній сфері

06 May, 2014 | |

Для обговорення питань двостороннього співробітництва в оборонній сфері з офіційними особами Китаю в Пекіні перебуває делегація Ірану.

Іранська делегація, очолювана міністром оборони країни Хоссейном Дегханом, прибула до Пекіна четвертого травня.

У ході зустрічі міністра оборони Китаю Чана Ваньцюань з його іранським колегою сторони підкреслили важливість розширення співпраці двох країн у сферах оборони і безпеки.

Голови оборонних відомств Ірану і Китаю також обговорили ряд регіональних і глобальних проблем.

За словами міністра оборони Ірану, сильний Китай забезпечує мир і безпеку в регіоні в глобальному масштабі, а сильний Іран є гарантом миру, стабільності і безпеки в стратегічно важливому регіоні Перської затоки і на Близькому Сході.

У свою чергу, глава оборонного відомства Китаю назвав Іран стратегічним союзником країни, підкресливши, що обидві держави мають схожі погляди на питання безпеки .

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.