В'єтнам: США повністю знімають заборону на продаж озброєнь країні

23 May, 2016 | |

«Сполучені Штати повністю знімають заборону на продаж озброєнь В'єтнаму, який діяв близько 50 років, - заявив Барак Обама на спільній прес-конференції з президентом В'єтнаму Чан Дай Куангом.- На нинішньому етапі обидві сторони досягли необхідного рівня довіри і співпраці». Також американський президент заявив, що очікує поглиблення співпраці між країнами у військовій сфері, однак продажу зброї будуть залежати від виконання В'єтнамом зобов'язань щодо дотримання прав людини. Президент В'єтнаму Чан Дай Куанг подякував американському колезі за прийняте рішення.

"В'єтнам дуже високо оцінює рішення США повністю скасувати заборону на продаж летального зброї", - заявив він.

Колишній головний консультант Обами по країнах Азії Еван Медейрос заявив: "Ніхто не має ніяких ілюзій. Ця поїздка посилає важливі сигнали Китаю про активність США в регіоні і зростаючої заклопотаності США з приводу китайської політики".

Зняття заборони на продаж зброї також може зачепити і російських виробників озброєння. В 2011-2015 роках основними покупцями російської продукції були Індія (39%), Китай і В'єтнам (по 11% відповідно). Тепер вони повинні конкурувати з таким серйозним гравцем як США.

Заборона на продаж летальної зброї діяв з часів "холодної війни", коли США і В'єтнам були противниками в ході війни в Індокитаї.

Сьогодні перший день візиту Барака Обами до В'єтнаму. Серед тем, які Президент США планує обговорити з вищим керівництвом країни, - питання торгово-економічного співробітництва, а також взаємодія в області безпеки і гуманітарній сфері. Американський президент пробуде в країні до 25 травня. До Барака Обами В'єтнам після відновлення дипломатичних відносин в 1995 році вже відвідували два інших американських президента: Білл Клінтон в 2000 році і Джордж Буш-молодший у 2006 році.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.