В'єтнам: США повністю знімають заборону на продаж озброєнь країні
«Сполучені Штати повністю знімають заборону на продаж озброєнь В'єтнаму, який діяв близько 50 років, - заявив Барак Обама на спільній прес-конференції з президентом В'єтнаму Чан Дай Куангом.- На нинішньому етапі обидві сторони досягли необхідного рівня довіри і співпраці». Також американський президент заявив, що очікує поглиблення співпраці між країнами у військовій сфері, однак продажу зброї будуть залежати від виконання В'єтнамом зобов'язань щодо дотримання прав людини. Президент В'єтнаму Чан Дай Куанг подякував американському колезі за прийняте рішення.
"В'єтнам дуже високо оцінює рішення США повністю скасувати заборону на продаж летального зброї", - заявив він.
Колишній головний консультант Обами по країнах Азії Еван Медейрос заявив: "Ніхто не має ніяких ілюзій. Ця поїздка посилає важливі сигнали Китаю про активність США в регіоні і зростаючої заклопотаності США з приводу китайської політики".
Зняття заборони на продаж зброї також може зачепити і російських виробників озброєння. В 2011-2015 роках основними покупцями російської продукції були Індія (39%), Китай і В'єтнам (по 11% відповідно). Тепер вони повинні конкурувати з таким серйозним гравцем як США.
Заборона на продаж летальної зброї діяв з часів "холодної війни", коли США і В'єтнам були противниками в ході війни в Індокитаї.
Сьогодні перший день візиту Барака Обами до В'єтнаму. Серед тем, які Президент США планує обговорити з вищим керівництвом країни, - питання торгово-економічного співробітництва, а також взаємодія в області безпеки і гуманітарній сфері. Американський президент пробуде в країні до 25 травня. До Барака Обами В'єтнам після відновлення дипломатичних відносин в 1995 році вже відвідували два інших американських президента: Білл Клінтон в 2000 році і Джордж Буш-молодший у 2006 році.
Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів
Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.
Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation
За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн. В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим як ніколи. Це не повинно бути так.
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.