В'єтнам: США повністю знімають заборону на продаж озброєнь країні
«Сполучені Штати повністю знімають заборону на продаж озброєнь В'єтнаму, який діяв близько 50 років, - заявив Барак Обама на спільній прес-конференції з президентом В'єтнаму Чан Дай Куангом.- На нинішньому етапі обидві сторони досягли необхідного рівня довіри і співпраці». Також американський президент заявив, що очікує поглиблення співпраці між країнами у військовій сфері, однак продажу зброї будуть залежати від виконання В'єтнамом зобов'язань щодо дотримання прав людини. Президент В'єтнаму Чан Дай Куанг подякував американському колезі за прийняте рішення.
"В'єтнам дуже високо оцінює рішення США повністю скасувати заборону на продаж летального зброї", - заявив він.
Колишній головний консультант Обами по країнах Азії Еван Медейрос заявив: "Ніхто не має ніяких ілюзій. Ця поїздка посилає важливі сигнали Китаю про активність США в регіоні і зростаючої заклопотаності США з приводу китайської політики".
Зняття заборони на продаж зброї також може зачепити і російських виробників озброєння. В 2011-2015 роках основними покупцями російської продукції були Індія (39%), Китай і В'єтнам (по 11% відповідно). Тепер вони повинні конкурувати з таким серйозним гравцем як США.
Заборона на продаж летальної зброї діяв з часів "холодної війни", коли США і В'єтнам були противниками в ході війни в Індокитаї.
Сьогодні перший день візиту Барака Обами до В'єтнаму. Серед тем, які Президент США планує обговорити з вищим керівництвом країни, - питання торгово-економічного співробітництва, а також взаємодія в області безпеки і гуманітарній сфері. Американський президент пробуде в країні до 25 травня. До Барака Обами В'єтнам після відновлення дипломатичних відносин в 1995 році вже відвідували два інших американських президента: Білл Клінтон в 2000 році і Джордж Буш-молодший у 2006 році.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".
Газпром вважає сланцевий газ фантомом
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії
Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі: