Вірменія, Росія: почалось постачання зброї

29 Jun, 2016 | |

 Поставки російського озброєння, що купується Вірменією за рахунок російського експортного кредиту в розмірі $ 200 млн, вже почалися, заявив міністр оборони республіки Сейран Оганян.

"80% договорів вже підписано. Підготовчі роботи поставок проведені. Частина поставок вже розпочато", - сказав Оганян в інтерв'ю Громадському телебаченню Вірменії.

Пояснюючи причини затягування поставок, глава Міноборони зазначив, що "придбання зброї на готівкові кошти - одна справа, а в рамках міждержавного кредиту - інше".

На минулому тижні віце-спікер вірменського парламенту, прес-секретар правлячої Республіканської партії Едуард Шармазанов заявив журналістам, що в рамках візиту президента Вірменії Сержа Саргсяна в Санкт-Петербург 20 червня були досягнуті домовленості про постачання російської зброї в республіку.

"Ми повинні своєчасно поглиблювати наші відносини з офіційною Москвою. З точки зору озброєння, а також розвитку стратегічних союзницьких відносин були досягнуті чіткі домовленості", - сказав Шармазанов.

За його словами, під час візиту президента Вірменії в Санкт-Петербург "була внесена ясність, яка виходить з державних інтересів Вірменії та Росії".

Раніше уряди Вірменії і РФ підписали угоду про надання Єревану державного експортного кредиту на десять років з відстрочкою виплат до початку 2018 року. "Російська сторона надає Вірменській стороні державний експортний кредит в сумі до 200 млн доларів для фінансування поставок продукції військового призначення російського виробництва відповідно до переліку, передбаченим додатком №1 до цієї угоди", - говорилося в повідомленні, опублікованому на порталі правової інформації.

Згідно з додатком, Вірменія закуповує у РФ пускові установки реактивної системи залпового вогню "Смерч" і боєприпаси до неї, зенітні ракетні комплекси "Голка-С", наземні комплекси виконавчої радіотехнічної розвідки "Автобаза-М", важкі вогнеметні системи ТОС-1А ( "Солнцепек ") з транспортно-заряджаючими машинами, керовані ракети 9М113М, гранатомети РПГ-26, снайперські гвинтівки Драгунова, бронеавтомобілі" Тигр ", інженерні засоби і засоби зв'язку.

Кредит використовується вірменською стороною на фінансування до 90% вартості кожного з контрактів на поставку продукції з розрахунками в російських рублях. Авансові платежі складають не менше 10% вартості кожного контракту і здійснюються вірменською стороною на користь російських уповноважених організацій в російських рублях.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?