Росія, НАТО: переговори виявили глибокі протиріччя
Переговори в рамках засідання Комісії Росія - НАТО, що тривали в Брюсселі, виявили глибокі протиріччя щодо конфлікту в Україні.
«Не розмовляючи, нам не вдасться вирішити конфлікт», - наголосив Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг. В НАТО висловили занепокоєння тим фактом, що Росія озброює балтійський флот ракетами із ядерними боєголовками та постійно випробовує повітряну оборону Заходу. Дискусія в Брюсселі велася довкола тактики російських пілотів, яка, як вважають в НАТО, носить небезпечний характер. За словами Й. Столтенберга, центральною темою, яка виявила «глибокі розбіжності» між сходом та заходом, стала Україна. Він наголосив, що в НАТО не визнають анексії Криму, а також надзвичайно занепокоєні ситуацією на Сході. У відповідь на дії Росії наступного року НАТО збільшує військову присутність в країнах Балтії та Польщі. Хоча в альянсі наголошують, що дане рішення носить оборонний характер, Росія роздратована та вимагає пояснень.
Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО
Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.