Росія, НАТО: переговори виявили глибокі протиріччя

22 Dec, 2016 | |

Переговори в рамках засідання Комісії Росія - НАТО, що тривали в Брюсселі, виявили глибокі протиріччя щодо конфлікту в Україні.

«Не розмовляючи, нам не вдасться вирішити конфлікт», - наголосив Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг. В НАТО висловили занепокоєння тим фактом, що Росія озброює балтійський флот ракетами із ядерними боєголовками та постійно випробовує повітряну оборону Заходу. Дискусія в Брюсселі велася довкола тактики російських пілотів, яка, як вважають в НАТО, носить небезпечний характер. За словами Й. Столтенберга, центральною темою, яка виявила «глибокі розбіжності» між сходом та заходом, стала Україна. Він наголосив, що в НАТО не визнають анексії Криму, а також надзвичайно занепокоєні ситуацією на Сході. У відповідь на дії Росії наступного року НАТО збільшує військову присутність в країнах Балтії та Польщі. Хоча в альянсі наголошують, що дане рішення носить оборонний характер, Росія роздратована та вимагає пояснень.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.