Китай, Тайвань: планується зустріч президентів вперше з 1949року

05 Nov, 2015 | |

Президент Тайваню Ма Інцзю заявив що в суботу в Сингапурі відбудуться перемовини з президентом Китаю Сі Цзіньпіном.  Це будуть перші перговори між лідерами двох сторін після громадянської війни в Китаї, що закінчилась в 1949 році. 

На прес-конференції в президентському кабінеті в Тайбеї в четвер, президент Тайваню Ма Інцзю заявиви що зустріч буде історичною віхою в історії двох країн. Він сказав, що переговори спрямовані на підтримку миру і стабільності.

Також він додав, що переговори будуть першим кроком у нормалізації відносин між лідерами і висловив сподівання, що вони створять механізм для подальшого спілкування лідерів.

Спостерігачі кажуть, що Ма Інцзю хоче показати, що він на рівних з Сі Цзіньпіном і продемонструвати позитивний результат зусиль його уряду, спрямованих на зміцнення зв'язків з Китаєм.

Але  найбільша опозиційна партія Тайваню, Демократична прогресивна партія, розкритикувала переговори, заявивши, що процес, який привів до зустрічі з Сі Цзіньпіном не достатньо  прозорий.

Деякі критики кажуть, що суботні перемовини, спрямовані на відновлення суспільної підтримки про-націоналістичної партії Китаю та її лідера Ма Інцзю напередодні президентських виборів у січні 2016року.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.