Візит на Донбас Себастіана Курца: надія на реалістичну оцінку ситуації

Опитані українські експерти не схильні перебільшувати значення слів австрійського міністра. "Доки європейські політики діють всередині своєї країни, вони керуються інтересами своєї партії. А коли переходять на наднаціональний рівень - грають за іншими правилами і керуються принципами стабільності в Європі", - сказав DW експерт аналітичної групи Geostrategy Володимир Денисюк. Він вважає що вкрай низька увага російської преси до поїздки Себастьяна Курца на Донбас може свідчити, що "цей візит не сподобався російській стороні".
Позитивні оцінки
На думку Денисюка, поїздка Курца на Донбас свідчить про намагання австрійського міністра продовжити миротворчі зусилля німецького міністра закордонних справ Франка-Вальтера Штайнмаєра під час головування в ОБСЄ Німеччини, зокрема, посилення СММ ОБСЄ технічними засобами контролю припинення вогню. Вже під час перебування на Донбасі Курц заявив про намір забезпечити спостерігачів спеціальної моніторингової місії засобами цілодобового спостереження, в тому числі у нічний час, а також контролю територій, куди їх раніше не пускали проросійські бойовики.
"Відвідання зони конфлікту дає можливість західним політикам стати більш реалістичними в своїх оцінках і діях", - вважає екс-міністр закордонних справ України, голова Центру дослідження Росії Володимир Огризко. Серед ознак цього він назвав заяви Курца вже не про повне врегулювання воєнного конфлікту на Донбасі, а лише про встановлення режиму тиші. "Хоча я сумніваюся, що ці завдання можуть бути вирішені, бо ним чинить спротив російська сторона", - додав в інтерв'ю DW екс-міністр.
Фактор ОБСЄ
Єдиною міжнародною організацією, яка присутня сьогодні в зоні воєнних дій на Донбасі, залишається ОБСЄ. Лише вона має відповідні інструменти спостереження за розвитком подій і доносить до світової спільноти інформацію про те, що там відбувається, вважає Олександр Сушко. Водночас і він, і решта експертів не схильні перебільшувати ефективність ОБСЄ. "По-перше, всі рішення в цій організації ухвалюють консенсусом усіх держав-членів. По-друге, є різні бачення розвитку нашої цивілізації: одні держави роблять ставку на право, а одна з цих держав - Росія - робить ставку на силу", - підсумував загальний скепсис Володимир Огризко.
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь
Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.