Україна пропонує Китаю нові озброєння

13 Aug, 2011
BBC

На тлі певних суперечок між Китаєм і Росією у проблемі експорту озброєнь Україна намагається докласти всіх зусиль, аби найшвидшими темпами завоювати китайський ринок озброєнь.

Прем'єр Микола Азаров під час зустрічі з керівником генштабу армії КНР Чен Бінде заявив про українські можливості в галузі постачання авіатехніки.

Ми могли б співпрацювати у створенні великотоннажних кораблів, кораблів на повітряній подушці, танкобудуванні, розробці засобів протиповітряної оборони

Микола Азаров, голова уряду України

Прем'єр також говорив про можливість співпраці у сфері розробки різних видів озброєнь і військової техніки.

"Ми могли б співпрацювати у створенні великотоннажних кораблів, кораблів на повітряній подушці, танкобудуванні, розробці засобів протиповітряної оборони. Україна має великий потенціал у галузі радарної техніки – знаменитий "Стелс" чудово визначається нашими радарами",- каже Микола Азаров.

На думку експертів з україно-китайських взаємин, серйозний поворот у співпраці України і Китаю у військовій галузі стався після візиту до Києва наприкінці червня голови КНР Ху Цзіньтао.

Були підписані контракти на суму близько 3,5 мільярда доларів. Поставки озброєнь в рамках цієї суми не згадувалися.

Водночас незалежна аналітична група "Геостратегія" повідомила про україно-китайські довготермінові угоди у сфері військово-технічного співробітництва.

Згідно з якими, Китай має придбати українські радарні системи, ракети повітря-повітря та десантні амфібії.

На думку групи "Геостратегія", Пекін вже шукав можливості придбати подібні види озброєнь у Росії. Однак російська сторона вже на етапі переговорів змінила свою позицію з огляду на неприховане прагнення Китаю розробляти власні радарні системи та ракети, які можуть бути використані проти Росії у гіпотетичному конфлікті з Китаєм.

Україно-китайські військово-технічні домовленості, каже "Геостратегія", вже викликали стурбованість у Москви.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.