США: президент має намір відвідати саміт НАТО
Президент США Дональд Трамп візьме участь в саміті НАТО, який відбудеться 25 травня в Брюсселі, повідомив Білий дім.
"Президент очікує на зустріч зі своїми партнерами по НАТО, щоб підтвердити серйозну відданість США НАТО, а також обговорити критичні для альянсу питання", - йдеться в заяві прес-секретаря Білого дому Шона Спайсера, поширеній у вівторок.
У Білому домі також повідомили, що 12 квітня Трамп зустрінеться з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, щоб обговорити "виклики національній і міжнародній безпеці".
Заява про намір Трампа відвідати саміт НАТО пролунала на наступний день після того, як стало відомо, що держсекретар США Рекс Тіллерсон пропустить зустріч міністрів закордонних справ країн-членів НАТО. Натомість він вирушить до Росії.
Відмова голови держдепартаменту США від участі в зустрічі міністрів НАТО - відносна рідкість. Востаннє це відбулося 2003 року під час іракської війни.
Тоді в засіданні не зміг взяти участь республіканець Колін Павелл, який був держсекретарем з 2001 по 2005 рік.
Під час своєї передвиборчої кампанії Дональд Трамп звинувачував НАТО в тому, що організація безнадійно застаріла.
Україні треба реальна фінансова допомога
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.
Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.
Україна має чим захищатися
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.