MH17: підписано угоду про співпрацю

21 Sep, 2017 | |

У середу в Нью-Йорку Нідерланди, Австралія, Бельгія, Малайзія та Україна підтвердили свою політичну підтримку та співпрацю у справі про переслідування підозрюваних MH17 у Нідерландах. Голландський міністр закордонних справ Берт Кендерс приєднався до його колег при підписанні угоди, складеної з цією метою.

П'ять країн вже працюють разом у Об'єднаній слідчої групі (JIT) з питань кримінального розслідування. Підписавши цю письмову угоду, вони довготерміново взяли на себе зобов'язання обвинуватити та оскаржити осіб, обвинувачених у знищенні польоту MH17, погодившись продовжувати співпрацювати з метою виконання резолюції 2166 Ради Безпеки ООН. На початку цього року країни JIT вирішили, що обвинувачення і суд над підозрюваними відбудеться у Нідерландах.

Коментуючи угоду, пан Кендерс сказав: "Країни JIT мають намір притягнути винних до відповідальності. Це письмова угода є прямим свідченням цього. У липні ми вирішили провести судове переслідування за законодавством  Нідерландів, але з тривалим міжнародним співробітництвом та підтримкою. Адже процес встановлення істини та досягнення справедливості - це не жертви голландців, а всі жертви, які були з 17 країн на п'яти континентів. Смерть 298 невинних людей, у тому числі 196 жертв з Нідерландів, не може і не повинна залишатися безкарною. Ми будемо продовжувати працювати невтомно, щоб досягти справедливості разом з країнами JIT і за широкої підтримки з боку міжнародного співтовариства ".

Tags: MH17
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.