Миротворча риторика Путіна – результат міжнародного тиску на Росію
Миротворча риторика Володимира Путіна щодо України є результатом посилення тиску на Кремль з боку Заходу, однак це не прискорить вирішення конфлікту на Донбасі. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів експерт аналітичної групи Geostrategy Володимир Денисюк.
На думку аналітика, така заява Володимира Путіна свідчить про погіршення ситуації для Росії на усіх міжнародних напрямках.
«Риторика Путіна демонструє його намагання вийти з глухого кута, в який його загнали міжнародні партнери України. Нещодавно представник США в ОБСЄ чітко заявив російському президенту, що Україна виконує Мінські угоди, а Росія взагалі нічого не робить у цьому напрямку. Йому було прямо заявлено: «забирайтесь з Донбасу». Таким чином Вашингтон дав зрозуміти, що чекає від Росії, як від сторони конфлікту, повного виводу військ з ОРДЛО»
Ще однією причиною миротворчої риторики Путіна експерт пов’язує з новим етапом у розслідуванні катастрофи малазійського Boeing-777.
«Нідерланди все більш чітко заявляють про те, що суд по катастрофі рейсу МН-17 відбудеться. Кілька днів тому в інтерв’ю російській «Новій газеті» прокурор Нідерландів заявив, що країна пропонує повний захист усім, хто має хоч якусь інформацію про цю трагедію. Свідків навіть готові сховати у будь-якій країні світу. І це при тому, що прокурор раніше взагалі не коментував цю справу. Тож якщо такі свідки з’являться, Росія буде загнана європейським судом у глухий кут і Кремлю доведеться виплачувати компенсацію, що стане величезним іміджевим ударом по країні»
Водночас експерт скептично оцінює можливість розміщення миротворчого контингенту ООН на окупованих територіях Донбасу найближчим часом і прогнозує активний опір Кремля такій ініціативі.
«Розмови про миротворців тривають вже другий рік поспіль і їх дуже важко виконати без підтримки Росії – вона блокує і буде блокувати будь-які ініціативи щодо розміщення такої міжнародної місії. Натомість Кремль просуває власний формат цієї кампанії, за яким миротворець – це російський солдат, який перевдягнеться із зеленої форми у білу. Однак Путіна не влаштовує розміщення миротворців ООН без участі російських представників. Він буде максимально відтягувати це питання, створювати перешкоди для такої місії як на рівні ООН, так і на рівні ОБСЄ. Тому введення миротворців на Донбас найближчим часом малоймовірне»
Єдино можливим варіантом пришвидшення вирішення конфлікту, Володимир Денисюк вважає тривалий і послідовний міжнародний тиск на Росію.
«Ніхто не хоче прямої війни, ніхто не хоче протистояння на Донбасі, усі хочуть знайти вихід. І ось такі випадки і заяви Путіна, коли Росія потихеньку відступає, вони маленькі, але дуже потрібні. Це призведе до того, що поступово найбільш агресивні структури будуть виведені з Донбасу або знищені і залишаться більш толерантні й готові до реінтеграції в Україну. Однак це довготривалий процес і швидкого вирішення конфлікту найближчим часом очікувати не варто»
Нагадаємо, у четвер, 19 жовтня, президент Росії Володимир Путін заявив про готовність повернутися до діалогу з Україною щодо вирішення конфлікту на Донбасі. При цьому він відмовився від ідеї розміщення миротворчого контингенту ООН на усій тимчасово окупованій території та на ділянці україно-російського кордону. На його думку, миротворці можуть лише озброїти діючу місію ОБСЄ та мають розміщуватися виключно на лінії розмежування.
США з імпортера стали експортером газу
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради
Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2
Тед Круз
"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи