Об’єднані Арабські Емірати посилюють співпрацю з Україною

17 Oct, 2012 | |

Абу-Дабі відкриє в 2013 році своє Посольство в Києві

В умовах відсутності інтенсивного діалогу з Європейським Союзом та більшістю його країн-членів, Київ все активніше розробляє альтернативні зовнішньополітичні вектори.

 

Групі глобальної розвідки Geostrategy стало відомо про те, що українська сторона опрацьовує можливість значної інтенсифікації співпраці з Об’єднаними Арабськими Еміратами. Політичні кола Абу-Дабі вже дали Києву сигнал про те, що політичний та економічний діалог між двома державами і справді має бути посилений.

 

Зокрема, мова йде про реалізацію ближчим часом наступних важливих елементів співпраці:

• опрацьовується візит Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА до Об’єднаних Арабських Еміратів ще до кінця 2012 року. Очікується, що під час візиту важливе місце буде відведено співробітництву двох держав у сфері ядерної енергетики. Така ініціатива пояснюється активним розвитком ОАЄ власної національної ядерної програми;

• ОАЕ розглядають можливість фінансового внеску до Чорнобильського фонду “Укриття” та Рахунку ядерної безпеки, розпорядником яких є Європейський банк реконструкції і розвитку;

• у першому кварталі 2013 року планується проведення Третього засідання міжурядової українсько-еміратської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва. Українську сторону очолює Міністр закордонних справ України Костянтин ГРИЩЕНКО, сторону ОАЄ - Міністр закордонних справ ОАЕ шейх Абдулла Аль НАГАЯН;

• Емірати нарешті завершать процес відкриття у Києві у 2013 році власного Посольства.

 

Експерти групи глобальної розвідки Geostrategy вважають, що так звана «справа Тимошенко» починає давати несподіваний для України міжнародний ефект. Зокрема, в умовах фактичної «Західної ізоляції» Київ поступово відкриває для себе нові міжнародні ринки та нових партнерів, у першу чергу в регіонах, для яких поняття «сучасна ринкова економіка», «модернізація» та «технологічна революція» стоять вище традиційних для Європи демократичних цінностей.

Tags: ОАЄ
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.