США: Джон КЕРРІ виступив в Сенаті
У Вашингтоні, в Комітеті Сенату США з питань зовнішньої політики відбулися слухання щодо затвердження сенатора Дж.Керрі на посаду Державного секретаря США .
Відповідаючи на питання щодо пріоритетності для американського зовнішньополітичного відомства принципів демократії, верховенства права та прав людини, зокрема при розбудові двосторонніх та багатосторонніх відносин з такими партнерами Сполучених Штатів, як Росія, Угорщина та Україна, які останнім часом демонструють суттєвий регрес в зазначеній сфері, Дж.Керрі відповів, що надаватиме пріоритетного значення питанням демократії, верховенства права та прав людини у розбудові двосторонніх відносин із зазначеними державами.
Таким чином, у світлі останніх подій навколо заарештованих колишніх урядовців політика тиску Вашингтона на керівництво України буде продовжена.
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв
Жозеп Боррель
ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону
Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.