Білорусь міняє уранову стратегію США
З огляду на те, що після президентських виборів у Білорусі у грудні 2010 року, які через значні порушення не були визнані, зокрема, країнами ЄС та США, вище білоруське керівництво опинилося у фактичній міжнародній ізоляції.
Сполучені Штати прийняли рішення про введення проти окремих компаній Білорусі економічних санкцій. Країни Європейського Союзу запровадили так звані «чорні списки», до якого увійшли представники центральних органів влади Білорусі разом з його вищим керівництвом. Їх суть – заборонити в’їзд на територію США і країн-членів ЄС білоруським чиновникам, причетним до переслідування представників опозиційний сил.
У відповідь на запровадження економічних санкцій з боку США керівництво Білорусі прийняло 19 серпня 2011 року рішення про призупинення реалізації спільних білорусько-американських проектів з обміну високозбагаченого урану у рамках ініціативи зі зниження глобальної загрози Міністерства енергетики США.
У цей же день Державний департамент вислови жаль з приводу прийняття Білоруссю такого рішення.
Для довідки: відповідно до статистичних даних американської сторони, на сьогодні у Білорусі знаходиться близько 370 кг. високозбагаченого урану. У цьому зв’язку також вказується на те, що лише 10% цього матеріалу можуть бути реально використані для виробництва ядерної зброї.
Наприкінці 2010 року, якраз напередодні проведення президентських виборів, Білорусь погодилась до проведення Саміту з ядерної безпеки у 2012 році вивести весь високозбагачений уран зі своєї території до Російської Федерації.
Таке рішення було прийнято після того, як у квітні 2010 року Україна оголосила про свою готовність позбутися усіх запасів високозбагаченого урану.
За оцінками групи «Geostrategy», рішення Білорусі про призупинення співпраці зі США у ядерній сфері навряд чи підвищить ризики у сфері розповсюдження ядерних матеріалів.
Однак такі дії Мінську можуть завдати значної шкоди процесу реалізації однієї з найбільш важливих зовнішньополітичних ініціатив Президента США Барака Обами, пов’язаних з вивезенням у безпечні місця високозбагаченого урану з країн, які продовжують ним володіти.
Таке рішення Білорусі додатково вводить у ядерну гру Росію, яку США, вочевидь, проситимуть натиснути на керівництво Білорусі з тим, щоб весь високозбагачений урану було виведено до проведення у 2012 року чергових президентських виборів у Сполучених Штатах. У протилежному випадку політичні опоненти Барака Обами скористаються нагодою піддати жорсткій критиці невдалі дії чинного Президента з так званого «глобального ядерного роззброєння».
Імпічмент чи енергетична незалежність України
Річард Л. Морнінгстар
Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.
Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:
Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»
Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський: