Фолклендські острови: Жителі вирішили залишитися у складі Великої Британії

13 Mar, 2013 | |

 

12 березня 2013 року були оприлюднені остаточні результати референдуму, який проводився 10-11 березня 2013 року на Фолклендських/Мальвінських островах щодо визначення статусу цих де-факто заморських територій Великої Британії, які оспорює Аргентина. У Референдумі взяли участь 92% жителів островів, що мають право голосу. З них лише 3 особи проголосували «проти» «Збереження нинішнього статусу Фолклендських островів, як заморської території Сполученого Королівства».

 

Сторони територіального спору Аргентина та Велика Британія висловили діаметрально протилежні оцінки підсумків референдуму. США наразі утримуються від заяв про визнання його результатів, намагаючись дотримуватись нейтралітету. Як очікується, позиція ЄС, що вважає цю суперечку двосторонньою справою Аргентини та Великої Британії, залишиться незмінною.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи