Болгарія, Угорщина: досягнуто домовленості про співпрацю в галузі енергетики
Президент Болгарії Росен ПЛЕВНЕЛІЄВ та Президент Угорщини Янош АДЕР провели 3 квітня 2013 року зустріч, під час якої болгарський лідер позитивно оцінив пропозицію свого колеги про вступ Болгарії до Енергетичного союзу з Угорщиною, Чехією і Словаччиною. З огляду на це, було зазначено, що взаємозв’язок необхідно налагодити не лише в електроенергетиці, а й газотранспортній сфері. За словами Росена ПЛЕВНЕЛІЄВА, якби Болгарія мала доступ до дешевого норвезького газу, як Угорщина, то за останні 15 років вона б заощадила 10 млрд. дол. Окрім того, як Болгарія, так і Угорщина, переслідують мету лібералізації і диверсифікації своїх енергетичних ринків та шукають шляхи послаблення позицій компаній-монополістів. Сторони також підтвердили готовність брати участь в реалізації проектів транспортування газу „Південний потік” та „Набукко-Захід”.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.
Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США
В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.
Чи відходить Україна «на другий план»?
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.