До кінця 2011 року відносини між Грецією і Туреччиною можуть загостритися. Станеться це через Ізраїль

21 Sep, 2011 | |

Аналітична група «Geostrategy» припускає, що керівництво Ізраїлю проводить переговори з урядом Грецької Республіки щодо надання цій країні грошового кредиту з метою стабілізації складної внутрішньої фінансово-економічної ситуації. Сума можливого кредиту наразі невідома, однак може становити від 5 до 10 млрд. дол. США.

Для інформації: у травні 2010 році Греція отримала від ЄС пакет фінансової допомоги у розмірі 110 млрд. євро. Наприкінці липня 2011 року країнами-членами ЄС було досягнуто рішення про виділення Греції ще 109 млрд. євро фінансової допомоги.

В обмін на кредит уряд Грецької Республіки може надати ізраїльським енергетичним компаніям доступ на здійснення пошукових робіт та видобуток нафти і газу в басейні Іонічного моря, Коринфської затоки та півдні Критського моря.

Зокрема, мова може йти про басейн Геродот між Грецією, Кіпром та Єгиптом. Більшість покладів енергоресурсів знаходять на грецькій території. Інші нафтогазові поля, що знаходять на півдні від Кріту, є спірними, і досі остаточно не визначено їх приналежність до Греції або Лівії.  Зміна влади у Лівії може прискорити вирішення цього питання. Шельф грецького острова Кастеллоризо у південно-східній частині Егейського моря містить значні запаси нафти і газу, однак він також є спірним між Грецією та Туреччиною. 
Важливо відзначити, що Ізраїль практично не постраждав внаслідок руйнівний дій світової фінансово-економічної кризи. Статистичні дані Центрального банку Ізраїлю вказують на постійний приріст валютних заощаджень. Так, станом на початок вересня 2011 року  Центральний банк акумулював близько 75 млрд. дол. США.

Якщо переговори щодо доступу ізраїльських компаній до видобутку нафти в територіальних водах Греції завершаться успішно, це може значно ускладнити відносини цих двох держав з іншим регіональним лідером – Турецькою Республікою, яка вже увійшла в конфронтаційну фазу з Ізраїлем. Заяви Прем’єр-міністра Туреччини Й.Ердогана про готовність визнання незалежності Палестинській Автономії вже призвели до виникнення напруги у відносинах між Анкарою та Тель-Авівом, яка продовжує зростати.

21.09.2011
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі: