До кінця 2011 року відносини між Грецією і Туреччиною можуть загостритися. Станеться це через Ізраїль

21 Sep, 2011 | |

Аналітична група «Geostrategy» припускає, що керівництво Ізраїлю проводить переговори з урядом Грецької Республіки щодо надання цій країні грошового кредиту з метою стабілізації складної внутрішньої фінансово-економічної ситуації. Сума можливого кредиту наразі невідома, однак може становити від 5 до 10 млрд. дол. США.

Для інформації: у травні 2010 році Греція отримала від ЄС пакет фінансової допомоги у розмірі 110 млрд. євро. Наприкінці липня 2011 року країнами-членами ЄС було досягнуто рішення про виділення Греції ще 109 млрд. євро фінансової допомоги.

В обмін на кредит уряд Грецької Республіки може надати ізраїльським енергетичним компаніям доступ на здійснення пошукових робіт та видобуток нафти і газу в басейні Іонічного моря, Коринфської затоки та півдні Критського моря.

Зокрема, мова може йти про басейн Геродот між Грецією, Кіпром та Єгиптом. Більшість покладів енергоресурсів знаходять на грецькій території. Інші нафтогазові поля, що знаходять на півдні від Кріту, є спірними, і досі остаточно не визначено їх приналежність до Греції або Лівії.  Зміна влади у Лівії може прискорити вирішення цього питання. Шельф грецького острова Кастеллоризо у південно-східній частині Егейського моря містить значні запаси нафти і газу, однак він також є спірним між Грецією та Туреччиною. 
Важливо відзначити, що Ізраїль практично не постраждав внаслідок руйнівний дій світової фінансово-економічної кризи. Статистичні дані Центрального банку Ізраїлю вказують на постійний приріст валютних заощаджень. Так, станом на початок вересня 2011 року  Центральний банк акумулював близько 75 млрд. дол. США.

Якщо переговори щодо доступу ізраїльських компаній до видобутку нафти в територіальних водах Греції завершаться успішно, це може значно ускладнити відносини цих двох держав з іншим регіональним лідером – Турецькою Республікою, яка вже увійшла в конфронтаційну фазу з Ізраїлем. Заяви Прем’єр-міністра Туреччини Й.Ердогана про готовність визнання незалежності Палестинській Автономії вже призвели до виникнення напруги у відносинах між Анкарою та Тель-Авівом, яка продовжує зростати.

21.09.2011
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.